Talerz

690.00

KPM Berlin, po 1870

Porcelana, farby naszkliwne, złocenie; średn. 24,5 cm
Sygnowany: kobaltem podszkliwnie berło przekreślone ukośnie | naszkliwnie: KPM i czerwone jabłko z krzyżem| wycisk w masie: 3 W. z. | naszkliwnie: 11/1 l 4
Talerz o kołnierzu wyciskanym w plecionkę koszyczka, dzielonym na dwanaście części i dekorowanym trzema bukiecikami kwiatków i złoconym brzegu. W lustrze talerza umieszczony jest bukiet typu drezdeńskiego z amarantowo-żółtym tulipanem. Bukiet otaczają trzy motyle.

SKU: 361242 Kategorie: ,