Władysław Spausta

7,788.00

Pikieta na Bałkanach, 1892

Olej, płótno; 114,7 x 54,5cm
Sygnowany p.d.: Władysław Spausta | 17/7 892

Władysław SPAUSTA

 1847 Sambor – 1898 Kotowania

Przyrodnik, pisarz łowiecki, jeden z popularyzatorów używania nart; w roku 1894 wydał na ten temat książkę.

Obraz inspirowany dziełem Wasilija Wereszczagina (1842-1904) Pikieta na Bałkanach z roku 1878, znajdującego się w zbiorach Muzeum Sztuki Rosyjskiej w Kijowie.

SKU: 361185 Kategorie: ,