STANISŁAW PRZESŁAŃSKI

920.00

PEJZAŻ Z DWOMA DRZEWAMI

Olej, tektura; 15,5 x 21,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l.d.: monogram wiązany SP
Polskie życie artystyczne w latach 1915-1939 wzmiankuje o artyście w roku 1920 jako jednym z prezentujących swoje prace na wystawie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. W 1925 między innymi wespół z Wacławem Przybylskim, Józefem Ryszkiewiczem, Wawrzyńcem Chorembalskim zawiązał grupę artystów plastyków Zespół, która jeszcze w tym samym roku zadebiutowała wystawą w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych. Również w 1925 staraniem Mieczysława Małczyńskiego urządzono w sali Resury wystawę prac Przesłańskiego. Jego prace wymieniane są również na wystawach w Katowicach i Gdańsku.

SKU: 361045 Kategorie: ,