STANISŁAW PODGÓRSKI

11,500.00

DROGA WE WSI

Olej, tektura; 69,6 x 96 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Stanisław Podgórski W latach 1900-1909 Stanisław Podgórski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Floriana Cynka, Leona Wyczółkowskiego, Jana Stanisławskiego i Józefa Pankiewicza. Kształcił się także w Paryżu w Académie Colarossi oraz we Włoszech. Twórca należał do Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka, z którym wystawiał od 1905 do 1937 roku. W malarstwie pejzażowym Podgórskiego widoczne są wpływy jego profesorów, zwłaszcza  S t a n i s ł a w s k i e g o . Jego podejście do natury, odczuwanie pejzażu i próba utrwalenia nastroju jest znamienne dla szkoły pejzażowej Stanisławskiego.

SKU: 361000 Kategoria: