008. Konstanty SZEWCZENKO

1,200.00

STUDIUM MĘŻCZYZNY W OKULARACH

Olej, tektura; 21,5 x 17 cm

Sygnowany p.d.: K.Szewczenko

Konstanty SZEWCZENKO

1910 Warszawa – 1991 Warszawa

Malarz kształcący się w pracowni Felicjana Kowarskiego i Tadeusza Pruszkowskiego w warszawskiej ASP w latach 1928-32. Malował głównie obrazy sztalugowe – sceny rodzajowe i portrety. Był twórcą scenografii w Teatrze Rozmaitości w latach 1934-35. Współpracował z wydawnictwem „Atlas we Lwowie, zamieszczał ilustracje w „Kurierze Porannym. Jest autorem portretów Ignacego Mościckiego, Edwarda Rydza-Śmigłego, stworzył cykl zatytułowany: „Polskie typy regionalne oraz „Typy semickie. Wystawiał w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w kolekcji Muzeum Wojska Polskiego.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1200

Aukcja 201, 10.04.2021