Wyświetlanie 16381–16410 z 18317 wyników
Zdzisław Roman LACHUR
2,300.00 złZdzisław Roman LACHUR
NAUKA Z TALMUDU, po 1982
Technika własna sklejka; 59,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR
920.00 złSAMOWAR, Fabryka Spadkobierców W.S. Bataszewa, Tuła, Rosja, po 1899 r.
Metal niklowany, drewno; wys. 46 cm
SAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, XIX/XX w.
500.00 złSAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, XIX/XX w.
Piotr STACHIEWICZ
10,350.00 złPiotr STACHIEWICZ
GAŁĄŹ KWITNĄCEGO KASZTANOWCA, 1912
Tempera, karton; 57 x 109 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l. śr.: P. STACHIEWICZ.
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1912 r. z opisem pracy
066. Stanisław JAKUBOWSKI
500.00 złIgnacy ZYGMUNTOWICZ
19,550.00 złIgnacy ZYGMUNTOWICZ
Olej, płótno; 70 x 120 cm
Sygnowany p.d.: I. Zygmuntowicz
IKONA, ŚWIĘCI FLOR I Ławr, Rosja, XIX w.
2,300.00 złIKONA, ŚWIĘCI FLOR I Ławr, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska, okład mosiężny; 30 x 26 cm
PLAKIETA, NAJŚWIĘTSZA MARIA PANNA, Polska, Ćmielów, przed 1930
517.00 złPLAKIETA, NAJŚWIĘTSZA MARIA PANNA, Polska, Ćmielów, przed 1930
Porcelana, druk barwny, złocenie; 25 x 18 cm
Sygnowana czerwoną farbą: Ć w trójkącie
Na odwrocie dedykacja : Na pamiątkę chrztu świętego (….) d. 8/I 1930 rok.
TABAKIERKA W FORMIE SKRZYPIEC, 1 poł. XIX w.
977.00 złTABAKIERKA W FORMIE SKRZYPIEC, 1 poł. XIX w.
Srebro, wewnątrz złocone; waga 51 g, 11,5 x 5,5 x 12 cm
Pokrywka na zawiasie
Naprawiana – ślady lutowania
PODSTAWKA DO FAJKI W FORMIE PTAKA, Rosja, pocz. XX w.
920.00 złPODSTAWKA DO FAJKI W FORMIE PTAKA, Rosja, pocz. XX w.
Drewno, poroże, szkło, inkrustacje, 10 x 16 x 6 cm
SAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, pocz. XX w.
1,380.00 złSAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, pocz. XX w.
Mosiądz, drewno (uchwyty), wys. 56 cm
Na pokrywce wybite: dwa medale z zatartymi napisami; 1=COPT
CUKIERNICA, Saksonia, Weissenfels, ok. 1810
9,440.00 złCUKIERNICA, Saksonia, Weissenfels, ok. 1810
Srebro, próba 12 łutów, wewnątrz złocone, repusowane, waga 933 g; 17 x 21,5 x 14 cm
Puncowanie: w tarczy skrzyżowane miecze z liczbą 12 u dołu
WAZA Z POKRYWĄ I TACĄ, Turkiestan, XIX/XX w.
1,380.00 złWAZA Z POKRYWĄ I TACĄ, Turkiestan, XIX/XX w.
Miedź, mosiądz, wybijane, cynowanie, dekoracja ryta floralna; wys. 40, śr. 40 cm, taca śr. 34,5 cm
TRZY ŁYŻECZKI SECESYJNE, Rosja, Moskwa, Nikita Michajłow, 1899 – 1908
517.00 złTRZY ŁYŻECZKI SECESYJNE, Rosja, Moskwa, Nikita Michajłow, 1899 – 1908
Srebro, próba 84, częściowo złocone; waga 54 g; dł. 14,2 cm
Puncowanie: w prostokącie H.M.; w owalu 84, głowa kobiety w kokoszniku
PARA ŁYŻECZEK, Rosja, Moskwa, Michaił Andriejew, 1880-1884
402.00 złPARA ŁYŻECZEK, Rosja, Moskwa, Michaił Andriejew, 1880-1884
Srebro, próba 84, złocone, waga 40 g, dł. 14,5 cm
Puncowanie: w prostokącie M.A; w owalu 84; św. Jerzy walczący ze smokiem
CUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Rosja, Moskwa, Siergiej Nikołajewicz Orłow, 1882
1,955.00 złCUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Rosja, Moskwa, Siergiej Nikołajewicz Orłow, 1882
Srebro, próba 84, waga 276 g, wys. 11, śr. wlewu 9 cm
Dekoracja ryta w stylu staroruskim
Puncowanie: monogram złotnika CO; cecha probierza z datą 1882; 84; św. Jerzy
TALERZ Z FALISTYM BRZEGIEM, Austria, Wiedeń, Silberwarenfabrik Alexander Sturm, po 1922
1,725.00 złTALERZ Z FALISTYM BRZEGIEM, Austria, Wiedeń, Silberwarenfabrik Alexander Sturm, po 1922
Srebro, próba 800, waga 350 g, wys. 2,2 cm, śr.28 cm
Puncowanie: w sześciokącie głowa tukana z literą W i cyfrą 4, w kole czterolistna koniczyna, 800; w okręgu r, 445
345.00 złTABAKIERKA ZE SCENAMI PASTORALNYMI, Niemcy, Hanau, B. Neresheimer & Söhne, po 1893
Puncowanie: 800, półksiężyc, korona, n
ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Norblin, pocz. XX w.
1,437.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Norblin, pocz. XX w.
Puncowanie: NORBLINiSka BM; na ostrzach: NORBLIN i S-KA
WAZONIK Z DEKORACJĄ MILLEFIORI, Włochy, Murano (?), XIX/XX w.
287.00 złWAZONIK Z DEKORACJĄ MILLEFIORI, Włochy, Murano (?), XIX/XX w.
Szkło wielokolorowe, wys. 9 cm
ŁYŻKA DO SOSU, Niemcy, po 1888
345.00 złŁYŻKA DO SOSU, Niemcy, po 1888
Srebro, próba 800, waga 56 g, dł. 19 cm
Puncowanie: 0; półksiężyc, korona, 800, w owalu BS
WIDELCZYK I ŁYŻECZKA W STYLU SECESJI, XX w.
287.00 złWIDELCZYK I ŁYŻECZKA W STYLU SECESJI, XX w.
Srebro, emalia, waga 24 g; dł. 12, i 13,2 cm
puncowanie: SILVER
WIDELEC DO WĘDLIN Z MONOGRAMEM A.M, Niemcy, po 1888
230.00 złWIDELEC DO WĘDLIN Z MONOGRAMEM A.M, Niemcy, po 1888
SZEŚC ŁYŻECZEK
287.00 złSZEŚC ŁYŻECZEK
Srebro, próba 900, waga 47 g, dł. 12,2 cm
Puncowanie: T.900
DAMSKI ZEGAREK NA RĘKĘ Z BRANSOLETKĄ, Szwajcaria, Movado, poł. XX w.
3,500.00 złDAMSKI ZEGAREK NA RĘKĘ Z BRANSOLETKĄ, Szwajcaria, Movado, poł. XX w.
Złoto, próba 3, waga 27 g, śr. 2,5 cm, dł. 22 cm
Sygnowany na tarczy: CHRONOMÈTRE | MOVADO; na kopercie: MOVADO
Na bransoletce puncowanie: PATENT 4124; HW; w prostokącie W, głowa rycerza w prawo, 3
TABAKIERKA, Czechy, Praga, 1860-1866
690.00 złTABAKIERKA, Czechy, Praga, 1860-1866
Porcelana, relief, złocenia; wys. 3,5, śr. 24 cm
TABAKIERKA, Holandia, 1857
920.00 złTABAKIERKA, Holandia, 1857
TALERZ Z KRĄPIAMI, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1870
805.00 złTALERZ Z KRĄPIAMI, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1870
TALERZ AŻUROWY Z RELIEFEM IMITUJĄCYM WIKLINĘ, Niemcy, Berlin, KPM, ok. 1780
Porcelana, wys. 3,5 , śr. 23,5 cm
Sygnowany kobaltem podszkliwnie: berło, wyciskiem: 27 G
Stan zachowania: kołnierz naprawiany