Wyświetlanie 16321–16350 z 18267 wyników
FILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
115.00 złFILIŻANKA DO MOKKI, Czechosłowacja, okres międzywojenny
Porcelana, nadruk barwny, złocenia, wys. 5, śr. 5 cm
Sygnowany złotym drukiem: Made in | Czechoslovakia
Porcelana, farby naszkliwne, wys. 6,5, śr. 38 cm
Stan zachowania: szczerba, rysy, przetarcia malatury
WAZON Z PODSTAWKĄ, 1 poł. XX w.
230.00 złWAZON Z PODSTAWKĄ, 1 poł. XX w.
SPODEK, Rosja, ok. 1840
230.00 złSPODEK, Rosja, ok. 1840
Porcelana, zielona farba naszkliwna, złocenie; śr. 12,5 cm
Stan zachowania: pęknięcie, szczerba na krawędzi
POPIELNICZKA Z MAŁPKĄ PATRZĄCĄ PRZEZ LUNETĘ, ok. 1930
517.00 złPOPIELNICZKA Z MAŁPKĄ PATRZĄCĄ PRZEZ LUNETĘ, ok. 1930
Mosiądz, marmur; wys. 12, śr. 15,5 cm
Stan zachowania: szczerba na krawędzi
Audrey IVEENIAUS
805.00 złAudrey IVEENIAUS
DZIEWCZYNA W CZARNYM KAPELUSZU
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; 31,5 x 24 cm (owal)
Sygnowana: Audrey Iveeniaus; wyciskiem: 7908
ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
920.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 – 1914
fason Wschodni
Jan Maria GISGES
172.00 złJan Maria GISGES
PIEŚNI O ZAMKU KRÓLEWSKIM
z linorytami Krystyny Bieniek
Pracownia Sztuk Plastycznych, Warszawa, 1972
WAZKA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther , oddział artystyczny w Dreźnie, 1918 – 1945
805.00 złWAZKA Z GŁOWAMI KOZŁÓW, Niemcy, Porzellanfabrik C.M. Hutschenreuther , oddział artystyczny w Dreźnie, 1918 – 1945
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia, wys. 20 cm
Sygnowana w złotym owalu: Really Handpainted | między datami 1814, 1914 pod koroną herb z trójpolowy z literami C, M, HR | Hutschenreuther | Dreseden-China; Dresden handpainted; czarną farbą odręcznie: G. Hamiel | pinse | D 317
Stanisław ŁAZOREK
2,530.00 złStanisław ŁAZOREK
RYNEK KAZIMIERSKI
Olej, płótno; 34 x 45 cm
Sygnowany p.d.: ŁAZOREK
Zdzisław Roman LACHUR
2,300.00 złZdzisław Roman LACHUR
NAUKA Z TALMUDU, po 1982
Technika własna sklejka; 59,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: ZLACHUR
920.00 złSAMOWAR, Fabryka Spadkobierców W.S. Bataszewa, Tuła, Rosja, po 1899 r.
Metal niklowany, drewno; wys. 46 cm
SAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, XIX/XX w.
500.00 złSAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, XIX/XX w.
Piotr STACHIEWICZ
10,350.00 złPiotr STACHIEWICZ
GAŁĄŹ KWITNĄCEGO KASZTANOWCA, 1912
Tempera, karton; 57 x 109 cm (w świetle ramy)
Sygnowany l. śr.: P. STACHIEWICZ.
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1912 r. z opisem pracy
066. Stanisław JAKUBOWSKI
500.00 złIgnacy ZYGMUNTOWICZ
19,550.00 złIgnacy ZYGMUNTOWICZ
Olej, płótno; 70 x 120 cm
Sygnowany p.d.: I. Zygmuntowicz
IKONA, ŚWIĘCI FLOR I Ławr, Rosja, XIX w.
2,300.00 złIKONA, ŚWIĘCI FLOR I Ławr, Rosja, XIX w.
Tempera, złocenie, deska, okład mosiężny; 30 x 26 cm
PLAKIETA, NAJŚWIĘTSZA MARIA PANNA, Polska, Ćmielów, przed 1930
517.00 złPLAKIETA, NAJŚWIĘTSZA MARIA PANNA, Polska, Ćmielów, przed 1930
Porcelana, druk barwny, złocenie; 25 x 18 cm
Sygnowana czerwoną farbą: Ć w trójkącie
Na odwrocie dedykacja : Na pamiątkę chrztu świętego (….) d. 8/I 1930 rok.
TABAKIERKA W FORMIE SKRZYPIEC, 1 poł. XIX w.
977.00 złTABAKIERKA W FORMIE SKRZYPIEC, 1 poł. XIX w.
Srebro, wewnątrz złocone; waga 51 g, 11,5 x 5,5 x 12 cm
Pokrywka na zawiasie
Naprawiana – ślady lutowania
PODSTAWKA DO FAJKI W FORMIE PTAKA, Rosja, pocz. XX w.
920.00 złPODSTAWKA DO FAJKI W FORMIE PTAKA, Rosja, pocz. XX w.
Drewno, poroże, szkło, inkrustacje, 10 x 16 x 6 cm
SAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, pocz. XX w.
1,380.00 złSAMOWAR TYPU KIELISZEK, Rosja, pocz. XX w.
Mosiądz, drewno (uchwyty), wys. 56 cm
Na pokrywce wybite: dwa medale z zatartymi napisami; 1=COPT
CUKIERNICA, Saksonia, Weissenfels, ok. 1810
9,440.00 złCUKIERNICA, Saksonia, Weissenfels, ok. 1810
Srebro, próba 12 łutów, wewnątrz złocone, repusowane, waga 933 g; 17 x 21,5 x 14 cm
Puncowanie: w tarczy skrzyżowane miecze z liczbą 12 u dołu
WAZA Z POKRYWĄ I TACĄ, Turkiestan, XIX/XX w.
1,380.00 złWAZA Z POKRYWĄ I TACĄ, Turkiestan, XIX/XX w.
Miedź, mosiądz, wybijane, cynowanie, dekoracja ryta floralna; wys. 40, śr. 40 cm, taca śr. 34,5 cm
TRZY ŁYŻECZKI SECESYJNE, Rosja, Moskwa, Nikita Michajłow, 1899 – 1908
517.00 złTRZY ŁYŻECZKI SECESYJNE, Rosja, Moskwa, Nikita Michajłow, 1899 – 1908
Srebro, próba 84, częściowo złocone; waga 54 g; dł. 14,2 cm
Puncowanie: w prostokącie H.M.; w owalu 84, głowa kobiety w kokoszniku
PARA ŁYŻECZEK, Rosja, Moskwa, Michaił Andriejew, 1880-1884
402.00 złPARA ŁYŻECZEK, Rosja, Moskwa, Michaił Andriejew, 1880-1884
Srebro, próba 84, złocone, waga 40 g, dł. 14,5 cm
Puncowanie: w prostokącie M.A; w owalu 84; św. Jerzy walczący ze smokiem
CUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Rosja, Moskwa, Siergiej Nikołajewicz Orłow, 1882
1,955.00 złCUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Rosja, Moskwa, Siergiej Nikołajewicz Orłow, 1882
Srebro, próba 84, waga 276 g, wys. 11, śr. wlewu 9 cm
Dekoracja ryta w stylu staroruskim
Puncowanie: monogram złotnika CO; cecha probierza z datą 1882; 84; św. Jerzy
TALERZ Z FALISTYM BRZEGIEM, Austria, Wiedeń, Silberwarenfabrik Alexander Sturm, po 1922
1,725.00 złTALERZ Z FALISTYM BRZEGIEM, Austria, Wiedeń, Silberwarenfabrik Alexander Sturm, po 1922
Srebro, próba 800, waga 350 g, wys. 2,2 cm, śr.28 cm
Puncowanie: w sześciokącie głowa tukana z literą W i cyfrą 4, w kole czterolistna koniczyna, 800; w okręgu r, 445
345.00 złTABAKIERKA ZE SCENAMI PASTORALNYMI, Niemcy, Hanau, B. Neresheimer & Söhne, po 1893
Puncowanie: 800, półksiężyc, korona, n
ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Norblin, pocz. XX w.
1,437.00 złZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Norblin, pocz. XX w.
Puncowanie: NORBLINiSka BM; na ostrzach: NORBLIN i S-KA
WAZONIK Z DEKORACJĄ MILLEFIORI, Włochy, Murano (?), XIX/XX w.
287.00 złWAZONIK Z DEKORACJĄ MILLEFIORI, Włochy, Murano (?), XIX/XX w.
Szkło wielokolorowe, wys. 9 cm