Zofia PUSZCZYŃSKA

920.00

PEJZAŻ KUBISTYCZNY

Akwarela, papier; 25 x 48 cm

Sygnowany l.d.: Z.Puszczyńska

Zofia PUSZCZYŃSKA
1907 – 1985
Ukończyła ASP w Krakowie w 1950 r. Była uczennicą profesorów: Rudnickiego, Rzepińskiego i Fedkowicza. Przez cały okres pracy artystycznej brała udział w wielu wystawach (ponad 80 wystaw indywidualnych i zbiorowych), przede wszystkim w Kielcach – mieście swojego dzieciństwa i w Krakowie.