Wazon
Pruszków, proj. W. Gołajewska, l. 60-te XX w.
Description Porcelit; wys. 37,5 cm
Sygnowany: Pruszków | MADE IN POLAND
Stan zachowania: niewielka szczerbka na spodzie.
Fabryka fajansu w Pruszkowie została założona w roku 1872. W 1952 roku wytwórnia rozpoczęła specjalistyczną produkcję porcelitu stołowego. Zakład posiadał własną pracownię projektową, w której powstawały wzory zdobią-ce naczynia stołowe, inspirowane sztuką op-artu. Specjalnością wytwórni były barwne szkliwa służące do pokrywania naczyń, przede wszystkim ser-wisów i naczyń stołowych. Autorką wazonu jest projektantka ceramiki Wiesława Gołajewska (ur. 1928, Cieszyn). Studiowała w PWSSP we Wrocławiu (1948-52), dyplom obroni-ła w 1953 roku. Od 1962 pracowała jako starszy projektant w Zakładach Porcelitu Stołowego Pruszków.

Base price 1035,00 zł