Ignacy Bieniek
Paw, 1984
Description Pastel, papier; 42 x 63 cm w świetle oprawy
Sygnowany l.g.: Ign. Bieniek 1984

Malarz, grafik i kon-serwator sztuki. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Radnickiego, Fedkowicza, Gotliba i Pronaszki. Po studiach podjął pracę w Pracowni Konserwacji Zabytków w Warszawie. Uczestniczył w pracach Związku Polskich Artystów Plastyków, był jednym z założycieli grupy plastycznej Beskid". Brał aktywny udział w licznych wystawach i wydarzeniach artystycznych na terenie całej Polski. Jego malarstwo odznacza się wyczuciem barwy, ekspresją, spontanicznością, wraż-liwością na przejawy folkloru."

Base price 1150,00 zł