Aleksander SOŁTAN
WARSZAWSKIE ŁAZIENKI, WIDOK NA BELWEDER

Litografia, papier; 37 x 28,5 cm (arkusz)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Litografia 30/100 Łazienki. Widok na Belweder Warszawa A. Sołtan

Aleksander SOŁTAN

1903 Chersoń - 1994 Warszawa

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1937 roku uzyskał dyplom. Był członkiem ZAIKS. Zajmował się rysunkiem i grafiką warsztatową i użytkową. Swoje prace prezentował w regularnie od 1935 r. w warszawskiej "Zachęcie". Laureat licznych nagród jak: Medal Srebrny na Salonie Jubileuszowym TZSP (1935): III nagroda na Wystawie "Plastycy w walce o pokój" ,wyróżnienie konkursowe na Wystawie Grafiki Marynistycznej.

Base price 354,00 zł