Aleksander SOŁTAN
WSPOMNIENIE O WYCZÓŁKOWSKIM, 1953

Autolitografia, papier; 30 x 27 cm (kompozycja)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Autolitografia Wspomnienie o Wyczółkowskim Szklarska Poręba A. Sołtan 1953 r.

Aleksander SOŁTAN

1903 Chersoń - 1994 Warszawa

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1937 roku uzyskał dyplom. Był członkiem ZAIKS. Zajmował się rysunkiem i grafiką warsztatową i użytkową. Swoje prace prezentował w regularnie od 1935 r. w warszawskiej "Zachęcie". Laureat licznych nagród jak: Medal Srebrny na Salonie Jubileuszowym TZSP (1935): III nagroda na Wystawie "Plastycy w walce o pokój" ,wyróżnienie konkursowe na Wystawie Grafiki Marynistycznej.

Base price 575,00 zł