Henryk FAJLHAUER
EXLIBRIS HERBERTA SCHWARZA
Description

Akwaforta, akwatinta, papier; 12,5 x 8,5 cm (odcisk płyty)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: HFajlhauer; dedykacja autorska: Dla sympatycznej, co ja piszę! Przesympatycznej mojej imienniczki p. Heni te pracę daję z wyrazami najszczerszej sympatii H. Fajlhauer

 Henryk FAJLHAUER

1942 Czechowice-Dziedzice – 1999 Bad Salzdethfurt

Malarz, grafik. Kształcił się na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, m.in. pod kierunkiem profesorów Jerzego Hoppena i Wojciecha Jakubowskiego. Studia ukończył w roku 1965. Początkowo pracował jako nauczyciel w Człuchowie, zaś od 1971 roku jako plastyk w gdyńskiej Stoczni. Od roku 1982 poświecił się całkowicie grafice warsztatowej. Tworzył głównie miedzioryty, opracował też własną metodę mezzotinty. Był jednym z najwybitniejszych europejskich twórców ekslibrisu i małej formy graficznej. Laureat licznych nagród i wyróżnień, artysta sam też był jurorem na konkursach ekslibrisu (Malbork, Ostrów ).

Base price 287,00 zł