Henryk FAJLHAUER
MAMY CÓRECZKĘ, 1981
Description

Akwaforta, akwatinta, papier; 9 x 6 cm (odcisk płyty)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: H. Fajlhauer

Henryk FAJLHAUER

1942 Czechowice-Dziedzice – 1999 Bad Salzdethfurt

Malarz, grafik. Kształcił się na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, m.in. pod kierunkiem profesorów Jerzego Hoppena i Wojciecha Jakubowskiego. Studia ukończył w roku 1965. Początkowo pracował jako nauczyciel w Człuchowie, zaś od 1971 roku jako plastyk w gdyńskiej Stoczni. Od roku 1982 poświecił się całkowicie grafice warsztatowej. Tworzył głównie miedzioryty, opracował też własną metodę mezzotinty. Był jednym z najwybitniejszych europejskich twórców ekslibrisu i małej formy graficznej. Laureat licznych nagród i wyróżnień, artysta sam też był jurorem na konkursach ekslibrisu (Malbork, Ostrów ).

Base price 287,00 zł