Bronisław Wojciech LINKE
FOTOGRAFIE WIOSENNE, 1953
10 rysunków, tusz, papier fotograficzny; 25,5 x 21 cm; 9 sygnowanych: B W Linke 1953; wszystkie na odwrocie: B.W.Linke / Fotografie wiosenne / listy inwent. II – 187 / X.62; tytuły ołówkiem pod rysunkami
Description

1.Fotografie Wiosenne 2.Churchill 3. Eisenhower 4.Adenauer 5.Król grecki 6.Tito 7.Czang-Kai-Szek 8. Franco 9. Angielski socjalista 10.Zakończenie Bronisław Wojciech LINKE 1906 Dorpat – 1962 Warszawa Studiował w latach 1927-1931 w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Tadeusza Pruszkowskiego. W 1932 wszedł w skład Loży Wolnomalarskiej. Wystawiał z tym ugrupowaniem do 1935. Jego sympatie i przekonania lewicowe znajdowały wyraz w licznych pracach o wymowie publicystycznej, rysunku prasowym i karykaturach, zamieszczanych w prasie międzywojennej. Lata wojny artysta spędził w ZSRR. Po powrocie do kraju w 1946 podjął na nowo tematykę zaangażowaną społecznie, nade wszystko jednak przejmujące reminiscencje wojny i zagłady, tworzone w technice olejnej, akwarelowej i rysunku o hiperrealistycznej precyzji.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 8430,00 zł