Aleksander SOŁTAN
KANONIA NA WARSZAWSKIEJ STARóWCE
Autolitografia, papier; 151 x 115 mm
Sygnowany ołówkiem: Stare Miasto Kanonia A. Sołtan Autolitografia 27/100
Opis Aleksander SOŁTAN 1903 Chersoń - 1994 Warszawa Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1937 roku uzyskał dyplom. Był członkiem ZAIKS. Zajmował się rysunkiem i grafiką warsztatową i użytkową. Swoje prace prezentował w regularnie od 1935 r. w warszawskiej "Zachęcie". Laureat licznych nagród jak: Medal Srebrny na Salonie Jubileuszowym TZSP (1935): III nagroda na Wystawie "Plastycy w walce o pokój" ,wyróżnienie konkursowe na Wystawie Grafiki Marynistycznej.

Base price 172,00 zł