WITOLD PAŁKA
ORKIESTRA, 1999

Olej, płótno; 82 x 103 cm

Sygnowany p.d.: Pałka W / 99

WITOLD PAŁKA

1928 Dąbrówka Mała – 2013 Katowice

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach E. Eibischa, J. Fedkowicza i W. Taranczewskiego, dyplom w 1953. Był wieloletnim przewodniczącym Rady Artystycznej Malarzy w Zarządzie Okręgu ZPAP w Katowicach, członkiem grupy "Arkat". Mieszkał i pracował w Katowicach. Artysta jest wytrawnym kolorystą, powtarzającym się motywem w jego obrazach są wnętrza teatralne, sale koncertowe, kawiarnie, miejsca spotkań wytwornych, eleganckich kobiet.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 25954,21 zł