Elżbieta OSTROWSKA-ŁYSIAK
ZIELONA DZIKOŚĆ, 2020

Olej, płótno; 100 x 70 cm

Sygnowany p.d.: EL20; na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy

Elżbieta OSTROWSKA-ŁYSIAK

ur. 1946

Malarka, ilustratorka i pisarka. absolwentka (1974) warszawskiej ASP - dyplom u prof. Mroszczaka. Pochodzi z rodziny artystycznej ze starymi tradycjami. W latach 1976-1981 przebywała w Paryżu i na południu Francji. Otrzymała wiele nagród. Maluje abstrakcje i martwe natury pełne koloru wulkanicznego. Jej wielką pasją jest monumentalne malarstwo sakralne - fresk. Jest twórcą wielu polichromii w kościołach na terenie Polski.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 2183,00 zł