Walerian Alieksiejewicz SIERGIN
WIOSNA NA JENISEJU

Olej, płótno; 43 x 68 cm

Sygnowany p.d.; B. Сергин 83; sygnowany, opisany na odwrocie

ur. 1936 Krasnojarsk

W latach 1950–53 studiował w krasnojarskiej Szkole Artystycznej im Surikowa, w latach 1953-58 . V.I. Surikova, w latach 1953-58 - w Akademii Sztuki w Irkucku. W latach 1958–62 był głównym kustoszem Regionalnej Galerii Obrazów w Krasnojarsku. Od 1962 r. - nauczyciel i dyrektor artystyczny krasnojarskiego Szkoły Artystycznej im. Surikowa. Jego prace znajdują się w zbiorach głównych muzeów sztuki Federacji Rosyjskiej, w zbiorach prywatnych i publicznych w wielu krajach.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 3706,34 zł