Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ
STORCZYKI NAD WODĄ

Akwarela, papier; 68 x 48 cm (w świetle p-p)

Adolf ŁUBIAŃSKI-INATOWICZ

1892 Cherson -1971 Warszawa

Malarz i architekt. Studiował malarstwo w Szkole K. Krzyżanowskiego i W. Drabika w Kijowie (1918 r.). Odbył wiele podróży artystycznych, m.in. do Francji, Włoch, Egiptu, Grecji, Afryki Północnej. Należał do grup artystycznych: Zachęta i Niezależni. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych: 1922 r. Salon Jesienny TZPS; w 1928 r. w Salonach Jesiennym i Zimowym w Grand Palais w Paryżu. Tworzył przede wszystkim w technice akwareli i tempery. Malował cykle widoków z motywami architektonicznymi, np. Wawel, Wilanów.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 1606,08 zł