Henryk KOZAKIEWICZ
PEJZAŻ Z SAMOTNYM DRZEWEM

Olej, płótno; 50 x 70 cm

Sygnowany śr. d. H. Kozakiewicz

Henryk KOZAKIEWICZ

1936 – 1985

Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa profesora Tomorowicza. Dyplom uzyskał w 1961 roku. Był malarzem i grafikiem. Wypracował rozpoznawalny styl będący osobistą interpretacją surrealizmu, zawsze zabarwiony szczególnym smutkiem i niepokojem oraz reminiscencjami traumatycznego czasu wojny.

Base price 2470,89 zł