Małgorzata JASTRZĘBSKA
640

Olej, płótno; 140 x 70 cm

Sygnowany na odwrocie

Małgorzata JASTRZĘBSKA

ur. 1975 Lublin

Dyplom uzyskała w 2001 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Artystka zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, gdzie dominującą rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i koło. Tradycyjny obraz bywa punktem wyjścia dla dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Istotą tych działań jest proces kreacji idei bliskiej projektowaniu, pozostający jednak w sferze przedmiotów "nieużytkowych". Wystawy indywidualne i grupowe w kraju i zagranicą, m.in.: "Geometria oka" Warszawa 2006; "O obrotach barw" Warszawa 2008; "Geometrie der Farben" Hannover 2009; "Hasior - Reinkarnacje" Zakopane 2012, "Dom Kobro" Łódź 2012; "Magia kwadratu" Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 4500,00 zł