Wanda WEDECKA
DOMY I TOPOLE

Olej, płótno; 46 x 56,5 cm

Sygnowana l.d.; W. Wedecka 1964

Wanda WEDECKA

1919 Homel – 2011 Warszawa

Studiowała w latach 1945-1951 na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1951 roku. Zajmowała się malarstwem sztalugowym głównie olejnym. Malowała akty, portrety, martwe natury i pejzaże. Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych między innymi w 1958 roku w Kordegardzie, w 1959 roku w Toruniu,  1966 w Muzeum Mazowieckim w Płocku, 1967 w auli uniwersytetu w Gandawie, a w 1968 roku w Galerii Sztuki Tamara Pfeiffer w Brukseli.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 1725,00 zł