Wanda WEDECKA
PEJZAŻ CZERNIAKOWSKI, 1967

Olej, płótno; 77 x 102 cm

Sygnowany p.g.: W. Wedecka 1967

Wanda WEDECKA

1919 Homel – 2011 Warszawa

Studiowała w latach 1945-1951 na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1951 roku. Zajmowała się malarstwem sztalugowym głównie olejnym. Malowała akty, portrety, martwe natury i pejzaże. Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych między innymi w 1958 roku w Kordegardzie, w 1959 roku w Toruniu,  1966 w Muzeum Mazowieckim w Płocku, 1967 w auli uniwersytetu w Gandawie, a w 1968 roku w Galerii Sztuki Tamara Pfeiffer w Brukseli.

Miejsce: Galeria na Freta

Base price 2875,00 zł