Papierośnica, stara pudernica i inne drobiazgi

Drobiazgi wykonane ze srebra i platerowane cieszą się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów. To prawdziwe małe dzieła sztuki, których kunszt wykonania zachwyca mimo upływu lat. W tej kategorii wyrobów srebrnych i posrebrzanych znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości eksponatów datowanych na wiek XIX i XX. Są tu zarówno przedmioty codziennego użytku, jak papierośnica, stara pudernica czy podróżny zestaw toaletowy, jak i drobne przedmioty kultu religijnego.

W ofercie posiadamy niezwykłe eksponaty z najlepszych wytwórni oraz rzadkie wyroby uznanych złotników. To przedmioty charakteryzujące się ogromnym kunsztem wykonania, co doskonale widać na przykładzie pudełek na przybory do szycia, etui na zapałki, czy bogato zdobionych rączek i uchwytów do lasek. Każdy z tych przedmiotów niesie za sobą bogatą historię i wielką wartość, którą potwierdzili nasi specjaliści.

Srebro i platery: Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą

Kolekcjonerów drobnych przedmiotów użytkowych z XIX i XX wieku zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziecie tu Państwo przedmioty kolekcjonerskie, które z pewnością wzbogacą Waszą kolekcję i uczynią ją jeszcze bardziej interesującą. Posiadamy srebra i platery, jak również przedmioty wykonane z innych metali szlachetnych.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami eksponatów. Oferujemy wyłącznie przedmioty o potwierdzonej historii, a co za tym idzie potwierdzonej wartości. Możecie się Państwo z nimi zapoznać osobiście w naszej Galerii. Zapraszamy.

Galeria:
Strona 1 z 4
Wyników 1 - 36 z 141

Pudernice, papierośnice i inne drobiazgi

273973

ZESTAW DO PRZYPRAW, Norwegia, Oslo, Dawid Andersen i Anglia, Londyn, Henry Perkins, 1908

Srebro, próba 925, złocenie, niebieska emalia, szkło, waga srebra 60,35 g
Cena: 720,00 zł
273973

Cena: 720,00 zł
15077

ETUI NA ZAPAŁKI ZE SŁONIEM, Polska, Warszawa, po 1931

Srebro, próba 3, waga 15 g, 4 x 3 cm
Cena: 480,00 zł
15077

Cena: 480,00 zł
32357

PUZDERKO, XX w.

Srebro, próba 925, waga 12,36 g, 32 x 30 mm
Cena: 480,00 zł
32357

PUZDERKO, XX w.

Cena: 480,00 zł
3383

FLAKONIK, Izrael, 2 poł. XX w.

Plater na mosiądzu, waga 20,8 g, wys. 6 cm
Cena: 708,00 zł
3383

Cena: 708,00 zł
414a

ZESTAW TOALETOWY PODRÓŻNY, Tiffany, Nowy Jork, po 1910

Cztery flakoniki, srebro, próba 925, złocenie, waga 272 g
Cena: 2950,00 zł
414a

Cena: 2950,00 zł
19538

ETUI NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, po 1931

Srebro, próba 3, waga 19 g, 41 x 28 mm
Cena: 472,00 zł
19538

Cena: 472,00 zł
335738

PUZDERKO NA KUNKUM, Indie XX w.

Srebro, waga 36,3 g, wys. 6,5 cm
Cena: 472,00 zł
335738

Cena: 472,00 zł
33364

PUDERNICZKA, Polska, Kraków, po 1931

Plater na nowym srebrze, szkło, waga cłk. 169 g, śr. 11 cm
Cena: 708,00 zł
33364

Cena: 708,00 zł
27183

PUDEŁKO NA PAPIEROSY, Polska, po 1931

Srebro, próba 3, drewno, waga cłk. 355 g; 6,2 x 11,7 x 8,7 cm
Cena: 1770,00 zł
27183

Cena: 1770,00 zł
26695

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1938

Srebro, próba 2, złocenie, waga cłk. 101 g; 75 x 73 mm
Cena: 590,00 zł
26695

Cena: 590,00 zł
26546

PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Semia (D.Semiatycz), po 1931

Srebro, próba 3, waga 116,3 g; 11 x 7,8 cm
Cena: 708,00 zł
26546

Cena: 708,00 zł
26447

SERWETNIK Z KRÓLIKIEM, Schwäbisch Gmünd, Jakob Grimminger, po 1895

Srebro, próba 835, waga 20,2 g, dł. 5 cm
Cena: 354,00 zł
26447

Cena: 354,00 zł
23879

PAPIEROŚNICA W STYLU STARORUSKIM, Rosja, Moskwa, Iwan Jakowlewicz Griszin, 1889

Srebro, próba 84, waga 122 g; 9 x 7 cm
Cena: 1003,00 zł
23879

Cena: 1003,00 zł
151934

NÓŻ DO PAPIERU I BRELOK FIRMOWY DAEWOO, ok. 1995

Srebro, próba 925, bursztyn, waga cłk. 44,4 g, dł.15 i 9,5 cm
Cena: 590,00 zł
151934

Cena: 590,00 zł
31669

PUZDERKO, Polska, Warszawa, Fraget, ok. 1860

Plater na miedzi, wkład szklany, wys.5; śr. 7,5 cm
Cena: 826,00 zł
31669

Cena: 826,00 zł
290817

TABAKIERKA ZE SCENĄ W GOSPODZIE, XX w.

Srebro, próba 925, wewnątrz złocone; waga 38,6 g; 46 x 60 mm
Cena: 708,00 zł
290817

Cena: 708,00 zł
28959

PAPIEROŚNICA, Rosja, Moskwa, Sergiej Nikołajewicz Nazarow, 1899 - 1908

Srebro, próba 84, waga 155g; 9,5 x 8,5 cm
Cena: 2950,00 zł
28959

Cena: 2950,00 zł
27727

PAPIEROŚNICA, okres międzywojenny

Złoto, próba 585, kamień jubilerski; waga 116 g, 10,5 x 8 cm
Cena: 22420,00 zł
27727

Cena: 22420,00 zł
39761

PUZDERKO NA TABLETKI, Norwegia, pocz. XX w.

Srebro, próba 830; waga 8 g, śr. 3 cm
Cena: 354,00 zł
39761

Cena: 354,00 zł
396a

POPIELNICZKA ok. 1930

Plater na mosiądzu, waga 45,5 g, śr. 12 cm
Cena: 118,00 zł
396a

POPIELNICZKA ok. 1930

Cena: 118,00 zł
32658

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930

Srebro, próba 2, złocenie, szkło, waga całk. 117g; 7,8 x 7,3 cm
Cena: 531,00 zł
32658

Cena: 531,00 zł
325233

PAPIEROŚNICA DAMSKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930

Srebro, próba 2, złocenie, waga 101 g; 10,5 x 5,6 cm
Cena: 531,00 zł
325233

Cena: 531,00 zł
34922

STATYW NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, Bracia Buch, pocz. XX w.

Plater na mosiądzu, wys. 12 cm
Cena: 590,00 zł
34922

Cena: 590,00 zł
280A

PIĘĆ SERWETNIKÓW, Rosja, Moskwa, Nikołaj Zwieriew, i.F. Sapogow, Wasilij Rukawisznikow, 1885 - 1910

Srebro, próba 84, złocenie, waga całk. 159 g
Cena: 1475,00 zł
280A

Cena: 1475,00 zł
32728

HERBATNICA, pocz XX w.

Plater na nowym srebrze, waga 229 g, wys. 12 cm
Cena: 590,00 zł
32728

HERBATNICA, pocz XX w.

Cena: 590,00 zł
3385

TABAKIERKA, Czechy, Praga, 1800

Cena: 1770,00 zł
3385

Cena: 1770,00 zł
142-tabakierka-pol-xix-w

TABAKIERKA, poł. XIX w.

Mosiądz srebrzony, wewnątrz złocony, pokrywka na zawiasie z ozdobnym kartuszem, markieteria: drewno, mosiądz, srebro, cyna, masa perłowa, kość; 2,5 x 8,5 x 7,3 cm Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa
Cena: 575,00 zł
142-tabakierka-pol-xix-w

TABAKIERKA, poł. XIX w.

Cena: 575,00 zł
198-puderniczka-ok-1930

PUDERNICZKA, ok. 1930

Srebro, próba 3; waga 67 g, 7 x 7 cm Wybite: 14; SW; 3, głowa w chuście
Cena: 230,00 zł
198-puderniczka-ok-1930

PUDERNICZKA, ok. 1930

Cena: 230,00 zł
070-papierosnica-oficera-kawalerii-3-pulku

PAPIEROŚNICA OFICERA KAWALERII 3 PUŁKU, Polska, Warszawa, po 1931

Srebro, próba 2, złote aplikacje, wewnątrz złocona, waga 149 g; 11 x 8 cm Puncowanie: w owalu 2, głowa kobiety w chuście, W; M/W
Cena: 1437,00 zł

Cena: 1437,00 zł
244e-olowek-i-noz-do-papieru-pocz-xx-w

OŁÓWEK I NÓŻ DO PAPIERU, pocz. XX w.

Metal srebrzony, masa perłowa, dł.9,5 i 19 cm Pochodzenie: z domu malarza Kazimierza Stabrowskiego
Cena: 460,00 zł

Cena: 460,00 zł
084-puderniczka-polska-krakow-1921-1931

PUDERNICZKA, Polska, Kraków, 1921-1931

Srebro, próba 3, waga 236 g; śr. 11,5 cm Puncowanie: w kształcie baryłki 3, głowa kobiety, K; WLK Na wieczku krąg z reliefowy ornament wolutowy z różyczkami
Cena: 460,00 zł

Cena: 460,00 zł
022a-papierosnica-polska-warszawa-1930

PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, 1930

Srebro, próba 3; wewnątrz złocona, waga 126 g; 10,7 x 8 cm

Puncowanie: w kształcie baryłki 3, głowa w chuście, W; JT

Wyryta dedykacja: Na pamiątkę d. 4/X 1930 r.

Cena: 517,00 zł

Cena: 517,00 zł
125-papierosnica-xx-w

PAPIEROŚNICA, XX w.

Srebro, próba sterling, waga 81 g; 10,5 x 7,5 cm Puncowanie: STERLING
Cena: 230,00 zł
125-papierosnica-xx-w

PAPIEROŚNICA, XX w.

Cena: 230,00 zł
156a-tabakierka-francja-1809-1819

TABAKIERKA, Francja, 1809 - 1819

Srebro, próba 2, waga 38 g, śr. 5 cm Puncowanie: kogut z cyfrą 2; głowa w prawo
Cena: 575,00 zł

Cena: 575,00 zł
156b-zestaw-przyrzadow-polska-zlotnik-banda-1-pol-xix-w

ZESTAW PRZYRZĄDÓW, Polska, Warszawa, Jan Jerzy Bandau II, 1800-1828

Krzywik (10 cm), pudełko na tusz (8,5 cm), etui na ołówek (10 cm), korkociąg (8 cm) Srebro, próba 12, waga 87 g Puncowanie: Banda; 12
Cena: 1380,00 zł

Cena: 1380,00 zł
023-puderniczka-polska-warszawa-po-1931

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, po 1931

Srebro, próba 3, waga 126 g, 10 x 10 cm Puncowanie: w kwadracie 3; SS.; w kwadracie C; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W
Cena: 517,00 zł

Cena: 517,00 zł
Strona 1 z 4