Papierośnica, stara pudernica i inne drobiazgi 

Drobiazgi wykonane ze srebra i platerowane cieszą się ogromnym zainteresowaniem kolekcjonerów. To prawdziwe małe dzieła sztuki, których kunszt wykonania zachwyca mimo upływu lat. W tej kategorii wyrobów srebrnych i posrebrzanych znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości eksponatów datowanych na wiek XIX i XX. Są tu zarówno przedmioty codziennego użytku, jak papierośnica, stara pudernica czy podróżny zestaw toaletowy, jak i drobne przedmioty kultu religijnego.

W ofercie posiadamy niezwykłe eksponaty z najlepszych wytwórni oraz rzadkie wyroby uznanych złotników. To przedmioty charakteryzujące się ogromnym kunsztem wykonania, co doskonale widać na przykładzie pudełek na przybory do szycia, etui na zapałki, czy bogato zdobionych rączek i uchwytów do lasek. Każdy z tych przedmiotów niesie za sobą bogatą historię i wielką wartość, którą potwierdzili nasi specjaliści.

Srebro i platery: Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą 

Kolekcjonerów drobnych przedmiotów użytkowych z XIX i XX wieku zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziecie tu Państwo przedmioty kolekcjonerskie, które z pewnością wzbogacą Waszą kolekcję i uczynią ją jeszcze bardziej interesującą. Posiadamy srebra i platery, jak również przedmioty wykonane z innych metali szlachetnych. 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi opisami eksponatów. Oferujemy wyłącznie przedmioty o potwierdzonej historii, a co za tym idzie potwierdzonej wartości. Możecie się Państwo z nimi zapoznać osobiście w naszej Galerii. Zapraszamy. 

 

Galeria:
Salon Aukcyjny Zajączka
Strona 1 z 5
Wyników 1 - 36 z 147

PUDERNICE, PAPIEROŚNICE I INNE DROBIAZGI

36166

ZESTAW PRZYBORÓW DO SZYCIA, Niemcy, Pforzheim, Lutz & Weiss, po 1888


Srebro, próba 800, stal (ostrza)
Cena: 360,00 zł
36166

ZESTAW PRZYBORÓW DO SZYCIA, Niemcy, Pforzheim, Lutz & Weiss, po 1888



Cena: 360,00 zł
340451

LUSTERKO TOALETOWE, Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Hermann Bauer, ok. 1900


Srebro, próba 800, szkło, dł. 28 cm
Cena: 600,00 zł
340451

LUSTERKO TOALETOWE, Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Hermann Bauer, ok. 1900



Cena: 600,00 zł
33662

PARA SOLNICZEK, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, XIX/XX w.


Plater na mosiądzu, wkład szklany, śr. 38 g
Cena: 600,00 zł
33662

PARA SOLNICZEK, Polska, Warszawa, Bracia Henneberg, XIX/XX w.



Cena: 600,00 zł
330B

ŻETON, Włochy, Florencja, Leonello Becattini, po 1970


Srebro, próba 925, złocenie,
Cena: 480,00 zł
330B

ŻETON, Włochy, Florencja, Leonello Becattini, po 1970



Cena: 480,00 zł
291194

SOLNICZKA, Rosja, Moskwa, Aleksandr Aleksiejew Muchin, 1869


Srebro, próba 84, złocenie
Cena: 600,00 zł
291194

SOLNICZKA, Rosja, Moskwa, Aleksandr Aleksiejew Muchin, 1869



Cena: 600,00 zł
15857

PUZDERKO, Polska, Warszawa, po 1963


Srebro, próba 3, waga 212 g, śr.10,5 cm
Cena: 1440,00 zł
15857

PUZDERKO, Polska, Warszawa, po 1963



Cena: 1440,00 zł
33757

PUDERNICZKA, Polska, Kraków, po 1931


Cena: 600,00 zł
33757

PUDERNICZKA, Polska, Kraków, po 1931



Cena: 600,00 zł
24698

TABAKIERKA, Rosja, Moskwa, Andriej M. Postnikow, 1880


Srebro, próba 84, niello, wewnątrz złocona, waga 125 g; 9,6 x 5 x 3 cm
Cena: 1440,00 zł
24698

TABAKIERKA, Rosja, Moskwa, Andriej M. Postnikow, 1880



Cena: 1440,00 zł
228_16

KOSMETYCZKA, Włochy, ok. 1930


Srebro, próba 800, szkło, 11,8 x 8,2 cm, waga cłk. 352 g
Cena: 2400,00 zł
228_16

KOSMETYCZKA, Włochy, ok. 1930



Cena: 2400,00 zł
15077

ETUI NA ZAPAŁKI ZE SŁONIEM, Polska, Warszawa, po 1931


Srebro, próba 3, waga 15 g, 4 x 3 cm
Cena: 480,00 zł
15077

ETUI NA ZAPAŁKI ZE SŁONIEM, Polska, Warszawa, po 1931



Cena: 480,00 zł
32357

PUZDERKO, XX w.


Srebro, próba 925, waga 12,36 g, 32 x 30 mm
Cena: 480,00 zł
32357

PUZDERKO, XX w.



Cena: 480,00 zł
3383

FLAKONIK, Izrael, 2 poł. XX w.


Plater na mosiądzu, waga 20,8 g, wys. 6 cm
Cena: 708,00 zł
3383

FLAKONIK, Izrael, 2 poł. XX w.



Cena: 708,00 zł
414a

ZESTAW TOALETOWY PODRÓŻNY, Tiffany, Nowy Jork, po 1910


Cztery flakoniki, srebro, próba 925, złocenie, waga 272 g
Cena: 2950,00 zł
414a

ZESTAW TOALETOWY PODRÓŻNY, Tiffany, Nowy Jork, po 1910



Cena: 2950,00 zł
36497

SECESYJNA PLAKIETA Z ALEGORIĄ MUZYKI, ok. 1900


Plater na cynie; 25 x 44 cm
Cena: 840,00 zł
36497

SECESYJNA PLAKIETA Z ALEGORIĄ MUZYKI, ok. 1900



Cena: 840,00 zł
19538

ETUI NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, po 1931


Srebro, próba 3, waga 19 g, 41 x 28 mm
Cena: 472,00 zł
19538

ETUI NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, po 1931



Cena: 472,00 zł
335738

PUZDERKO NA KUNKUM, Indie XX w.


Srebro, waga 36,3 g, wys. 6,5 cm
Cena: 472,00 zł
335738

PUZDERKO NA KUNKUM, Indie XX w.



Cena: 472,00 zł
33364

PUDERNICZKA, Polska, Kraków, po 1931


Plater na nowym srebrze, szkło, waga cłk. 169 g, śr. 11 cm
Cena: 708,00 zł
33364

PUDERNICZKA, Polska, Kraków, po 1931



Cena: 708,00 zł
27183

PUDEŁKO NA PAPIEROSY, Polska, po 1931


Srebro, próba 3, drewno, waga cłk. 355 g; 6,2 x 11,7 x 8,7 cm
Cena: 1770,00 zł
27183

PUDEŁKO NA PAPIEROSY, Polska, po 1931



Cena: 1770,00 zł
26695

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1938


Srebro, próba 2, złocenie, waga cłk. 101 g; 75 x 73 mm
Cena: 590,00 zł
26695

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, 1938



Cena: 590,00 zł
26546

PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Semia (D.Semiatycz), po 1931


Srebro, próba 3, waga 116,3 g; 11 x 7,8 cm
Cena: 708,00 zł
26546

PAPIEROŚNICA, Polska, Warszawa, Semia (D.Semiatycz), po 1931



Cena: 708,00 zł
26447

SERWETNIK Z KRÓLIKIEM, Schwäbisch Gmünd, Jakob Grimminger, po 1895


Srebro, próba 835, waga 20,2 g, dł. 5 cm
Cena: 354,00 zł
26447

SERWETNIK Z KRÓLIKIEM, Schwäbisch Gmünd, Jakob Grimminger, po 1895



Cena: 354,00 zł
23879

PAPIEROŚNICA W STYLU STARORUSKIM, Rosja, Moskwa, Iwan Jakowlewicz Griszin, 1889


Srebro, próba 84, waga 122 g; 9 x 7 cm
Cena: 1003,00 zł
23879

PAPIEROŚNICA W STYLU STARORUSKIM, Rosja, Moskwa, Iwan Jakowlewicz Griszin, 1889



Cena: 1003,00 zł
151934

NÓŻ DO PAPIERU I BRELOK FIRMOWY DAEWOO, ok. 1995


Srebro, próba 925, bursztyn, waga cłk. 44,4 g, dł.15 i 9,5 cm
Cena: 590,00 zł
151934

NÓŻ DO PAPIERU I BRELOK FIRMOWY DAEWOO, ok. 1995



Cena: 590,00 zł
31669

PUZDERKO, Polska, Warszawa, Fraget, ok. 1860


Plater na miedzi, wkład szklany, wys.5; śr. 7,5 cm
Cena: 826,00 zł
31669

PUZDERKO, Polska, Warszawa, Fraget, ok. 1860



Cena: 826,00 zł
290817

TABAKIERKA ZE SCENĄ W GOSPODZIE, XX w.


Srebro, próba 925, wewnątrz złocone; waga 38,6 g; 46 x 60 mm
Cena: 708,00 zł
290817

TABAKIERKA ZE SCENĄ W GOSPODZIE, XX w.



Cena: 708,00 zł
28959

PAPIEROŚNICA, Rosja, Moskwa, Sergiej Nikołajewicz Nazarow, 1899 - 1908


Srebro, próba 84, waga 155g; 9,5 x 8,5 cm
Cena: 2950,00 zł
28959

PAPIEROŚNICA, Rosja, Moskwa, Sergiej Nikołajewicz Nazarow, 1899 - 1908



Cena: 2950,00 zł
27727

PAPIEROŚNICA, okres międzywojenny


Złoto, próba 585, kamień jubilerski; waga 116 g, 10,5 x 8 cm
Cena: 22420,00 zł
27727

PAPIEROŚNICA, okres międzywojenny



Cena: 22420,00 zł
39761

PUZDERKO NA TABLETKI, Norwegia, pocz. XX w.


Srebro, próba 830; waga 8 g, śr. 3 cm
Cena: 354,00 zł
39761

PUZDERKO NA TABLETKI, Norwegia, pocz. XX w.



Cena: 354,00 zł
396a

POPIELNICZKA ok. 1930


Plater na mosiądzu, waga 45,5 g, śr. 12 cm
Cena: 118,00 zł
396a

POPIELNICZKA ok. 1930



Cena: 118,00 zł
32658

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930


Srebro, próba 2, złocenie, szkło, waga całk. 117g; 7,8 x 7,3 cm
Cena: 531,00 zł
32658

PUDERNICZKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930



Cena: 531,00 zł
325233

PAPIEROŚNICA DAMSKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930


Srebro, próba 2, złocenie, waga 101 g; 10,5 x 5,6 cm
Cena: 531,00 zł
325233

PAPIEROŚNICA DAMSKA, Polska, Warszawa, Krupski i Matulewicz, po 1930



Cena: 531,00 zł
34922

STATYW NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, Bracia Buch, pocz. XX w.


Plater na mosiądzu, wys. 12 cm
Cena: 590,00 zł
34922

STATYW NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, Bracia Buch, pocz. XX w.



Cena: 590,00 zł
280A

PIĘĆ SERWETNIKÓW, Rosja, Moskwa, Nikołaj Zwieriew, i.F. Sapogow, Wasilij Rukawisznikow, 1885 - 1910


Srebro, próba 84, złocenie, waga całk. 159 g
Cena: 1475,00 zł
280A

PIĘĆ SERWETNIKÓW, Rosja, Moskwa, Nikołaj Zwieriew, i.F. Sapogow, Wasilij Rukawisznikow, 1885 - 1910



Cena: 1475,00 zł
32728

HERBATNICA, pocz XX w.


Plater na nowym srebrze, waga 229 g, wys. 12 cm
Cena: 590,00 zł
32728

HERBATNICA, pocz XX w.



Cena: 590,00 zł
3385

TABAKIERKA, Czechy, Praga, 1800


Srebro, próba 13, wewnątrz złocone; waga 70,8 g; 2 x 6 x 4,5 cm
Cena: 1770,00 zł
3385

TABAKIERKA, Czechy, Praga, 1800



Cena: 1770,00 zł
142-tabakierka-pol-xix-w

TABAKIERKA, poł. XIX w.


Mosiądz srebrzony, wewnątrz złocony, pokrywka na zawiasie z ozdobnym kartuszem, markieteria: drewno, mosiądz, srebro, cyna, masa perłowa, kość; 2,5 x 8,5 x 7,3 cm Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa
Cena: 575,00 zł
142-tabakierka-pol-xix-w

TABAKIERKA, poł. XIX w.



Cena: 575,00 zł
Strona 1 z 5

Zapraszamy do naszych salonów

i