335. SERWIS DO KAWY I HERBATY, Anglia, Londyn, Richard Sibley I i Rebecca Emes & Edward Barnard, 1825-1826
Srebro, próba sterling (925), waga całk. 5826 g

SERWIS DO KAWY I HERBATY, Anglia, Londyn, Richard Sibley I, 1825

Srebro, próba sterling (925), cukiernica i mlecznik wewnątrz złocone, kość (izolatorki), waga całk. 2640 g, w składzie: dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 15 cm), mlecznik (wys. 9 cm), cukiernica (wys. 10,5 cm)

Puncowanie: lew kroczący, głowa lwa, k, głowa w lewo, RJ

Wyryty monogram: GWF

Obiekt wyjątkowej, europejskiej klasy. Wykonany solidnie i perfekcyjnie wykonany.

Para kraterów do chłodzenia wina tego złotnika (5065 g) uzyskało w londyńskim Christie’s w 2010 r. 23750 funtów

TACA Z HERBEM RODZINY GARDNER, Anglia, Londyn, Rebecca Emes & Edward Barnard, 1826

Srebro, próba sterling (925), waga 3186 g; 62 x 39 cm

Punce: RE / EB; lew kroczący, głowa lwa; l; głowa w prawo

W lustrze wyryty herb rodziny Gardner z dewizą: Deo Non Fortuna (tł. Bóg nie szczęście)

Obiekt wyjątkowej, europejskiej klasy. Wykonany solidnie i perfekcyjnie. W nowojorskim Christie’s taca 3,76 kg tej firmy uzyskała 6875 USD

Cena wywoławcza 36000

Estymacja 45000 - 50000

Aukcja 203, 19.06.2021

Miejsce: Katalog Aukcyjny

Base price 36000,00 zł
Licytuj Zadaj pytanie o produkt