Zresetuj wszystko

Zabytkowe srebra

Od czego zależy cena zabytkowych sreber?

  • rok produkcji,
  • nazwisko złotnika,
  • rodzaj przedmiotu,
  • bogactwo zdobienia przedmiotu,
  • historia danego zestawu, patery.

Antyczne srebra w naszej kolekcji: Platery i srebra

Strona 9 z 65
Wyników 289 - 324 z 2314

SREBRA I PLATERY

20131105_164959_170a

POPYCHACZ DLA DZIECKA, Niemcy, Schmidt, po 1888

    Srebro, próba 800, waga 11 g, dł. 10 cm Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, znak nieczytelny, SCHMIDT
Cena: 115,00 zł
20131105_164959_170a

Cena: 115,00 zł
20131105_165132_168

NÓŻ DO SERA, Polska, przed 1916

    Trzonek srebrny, ostrze stalowe, 49 g dł. 20 cm Wyryty monogram B, data 19 3/XII 16 Puncowanie w owalu: znak nieczytelny | 84
Cena: 230,00 zł
20131105_165132_168

Cena: 230,00 zł
20131105_165307_166

PARA WIDELCÓW DO KRABÓW (skorupiaków), Anglia, sheffield, martin, hall & Co XIX/XX w.

    Metal srebrzony, waga 45 g, dł. 18 cm
Wyryta litera H; na drugiej stronie krab
    Puncowanie: w kartuszu KPNS; &C; D; A
Cena: 115,00 zł
20131105_165307_166

Cena: 115,00 zł
165

PARA WIDELCÓW DO SKORUPIAKÓW, Wrocław, G. Frey & Söhne, pocz. XX w.

    Srebro, próba 800, waga 74 g, dł. 18,3 cm Wyryty monogram H Puncowanie: G.FREY&SÖHNE; prasa balansowa, 800, półksiężyc, korona; w owalu K, głowa kobiety w chuście, 3
Cena: 402,00 zł
165

Cena: 402,00 zł
20131105_165637_164

NEOROKOKOWE WIDELEC I NÓŻ PÓŁMISKOWE DO RYB, Niemcy, pocz. XX w.

    Trzonki srebrne, próba 800, ostrze i zębisko stalowe, waga 226 g, dł. 25,5 i 29,5 cm Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, znak nieczytelny
Cena: 517,00 zł
20131105_165637_164

Cena: 517,00 zł
20131105_165823_162

ŁYŻKI: PÓŁMISKOWA i WAZOWA, Polska, Warszawa, Gustaw Henniger, 2 poł. XIX w.

    Metal srebrzony, dł. 29 i 35 cm Puncowanie: w owalu orzeł | HENNIGER
Cena: 345,00 zł
20131105_165823_162

Cena: 345,00 zł
20131105_171233_161

ŁOPATKA i NÓŻ DO LODÓW, Niemcy, po 1888

    Trzonki srebrne, ostrze i czerpaczek mosiężne, srebrzone; waga 238 g, dł. 27 i 28 cm Wyryty ozdobny monogram Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, znak nieczytelny
Cena: 517,00 zł
20131105_171233_161

Cena: 517,00 zł
20131105_171400_160

SZEŚC WIDELCÓW, Polska, Warszawa, Norblin, okres międzywojenny

    Metal srebrzony, dł. 18,6 cm Wyryty monogram MM Puncowanie: NORBLINiSka BM
Cena: 402,00 zł
20131105_171400_160

Cena: 402,00 zł
20131105_171447_159

SITKO DO HERBATY, Włochy, pocz XX w.

    Trzonek srebro, próba 800, czerpaczek mosiężny, waga 31 g, dł. 16,5 cm Puncowanie: 800
Cena: 115,00 zł
20131105_171447_159

Cena: 115,00 zł
20131105_171538_158

SZCZYPCE DO WYCIĄGANIA I GASZENIA KNOTA, Niemcy, pocz. XX w.

    Metal srebrzony, dł. 13 cm Puncowanie: ALPACCA-HOKA FEINSILBERAUFLAGE
Cena: 172,00 zł
20131105_171538_158

Cena: 172,00 zł
20131105_173009_144

PATERKA, Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Wilhelm Binder, po 1888

    Srebro, próba 835; waga 102 g; 3 x 14,5 x 14,5 cm Puncowanie: 75773, półksiężyc, korona 835 WTB
Cena: 345,00 zł
20131105_173009_144

Cena: 345,00 zł
20131105_173837_141

TACKA, Polska, Warszawa, 1921 - 1931

    Srebro, próba 3, waga 447 g, 1,7 x 32 x 22,5 cm Puncowanie; monogram złotnika AR; w kształcie baryłki 3, głowa kobiety w chuście, W
Cena: 1552,00 zł
20131105_173837_141

Cena: 1552,00 zł
20131105_173935_140

ŁYŻKA PÓŁMISKOWA, Saksonia, Drezno, J. Schüller, 1834

    Srebro, próba 12, waga 133g, dł. 33,5 cm Wyryty monogram: K.M. Puncowanie: wężyk probierczy; Schüller. j.; e; w owalu 12 i D między skrzyżowanymi mieczami
Cena: 747,00 zł
20131105_173935_140

Cena: 747,00 zł
20131105_174022_139

NÓŻ DO MASŁA I NÓŻ DO SERA, Niemcy, Berlin, Gebrüder Petersfeld, pocz. XX w.

    Trzonki srebrne, próba 800, ostrza stalowe, waga 84 g; dł. 19,5 cm Znakowane: skrzyżowane młotki, korona, półksiężyc, 800
Cena: 345,00 zł
20131105_174022_139

Cena: 345,00 zł
20131105_174222_138

KOMPLET SZTUĆCÓW OBIADOWYCH NA 12 OSÓB, Niemcy, Berlin, Krüger, 1865

Łyżki dł. 23,2 cm, widelce 22,5 cm, noże 25 cm

Srebro, ostrza stalowe, waga bez noży 1273 g

Wyryty monogram: E.K.

Znakowanie na łyżkach i nożach: wężyk probierczy; w kole stojący niedźwiedź z literą M; w kole monogram probierza CF; KRÜGER

Na ostrzach wokół sylwetek dwóch ludzi: J. A. HENCKELS SOLINGEN

Cena: 5520,00 zł
20131105_174222_138

Cena: 5520,00 zł
20131105_174553_134

SITKO DO HERBATY Z PODSTAWKĄ, Dania, XX w.

    Srebro, próba sterling, waga 73 g, wys. 4,3 cm, śr. 6,3 cm Puncowanie: HAND MADE | STERLING | 7P | C
Cena: 402,00 zł
20131105_174553_134

Cena: 402,00 zł
20131106_114449_081

KUBEK Z WIDOKAMI PETERSBURGA, Rosja, Petersburg, XIX/XX w.

    Cyna, wys. 5,5, ćr. wlewu 4 cm Przedstawione: pomnik Kryłowa, Sobór Św. Trójcy, Bulwar Konnogwardyjski
Cena: 115,00 zł
20131106_114449_081

Cena: 115,00 zł
20131130_143220_219b

BALSAMINKA, Austro-Węgry, Graz, po 1872

    Srebro, próba 3, filigran; waga 116 g.; wys. 20 cm
    Puncowana: w pięcioliściu 3, głowa Diany i litery A/G |w prostokącie EE - punca wykonawcy |w owalu AG
Cena: 2875,00 zł
20131130_143220_219b

Cena: 2875,00 zł
20131202_154907_219a

BALSAMINKA, Austria, Wiedeń, po 1872

    Srebro, próba 3; filigran; waga 107 g, 20 cm
    Puncowanie: próba wiedeńska bita w latach 1872-1922
Cena: 2875,00 zł
20131202_154907_219a

Cena: 2875,00 zł
203A

PODSTAWKA NA NOŻYKI DO OWOCÓW, Polska, Warszawa, Bracia Buch, ok. 1900

Cyna srebrzona; 11 x 12 x 5,5 cm Sygnowanie: w trójkącie: W.M.F. WARSZAWA GALW., gwiazdka, II; B.BUCH; 27
Cena: 747,00 zł
203A

Cena: 747,00 zł
192A

WAZA DO KRUSZONU, Polska, Warszawa, Norblin, 1896-1916

Mosiądz srebrzony, wys. 32 cm, śr. wlewu 19 cm Puncowanie: dwugłowy orzeł, w rombie N; w owalu: NORBLIN & Co GALW WARSZAWA; 3112; KM
Cena: 4600,00 zł
192A

Cena: 4600,00 zł
185b

PUCHAREK, Austria, Wiedeń, Thomas Rescheck, 1856

Srebro, próba 13; waga 75 g, wys. 8, śr.6,2 cm Puncowanie: monogram złotnika TR; cecha probierni wiedeńskiej z próbą 13 i datą 1856
Cena: 402,00 zł
185b

Cena: 402,00 zł
20131202_165509_183

DZBAN NEOBAROKOWY, Niemcy, Berlin, Hermann Julius Wilm, 1850

Srebro, wewnątrz złocone; waga 1036 g; wys. 26 cm; śr. 15,5 cm Puncowanie: w kole C; WILM; w kole stojący niedźwiedź z literą K
Cena: 9775,00 zł
20131202_165509_183

Cena: 9775,00 zł
20131202_171143_172

KOSZYK NA OWOCE DEKOROWANY W TRUSKAWKI, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.

Mosiądz srebrzony, wys 6 (14), śr. 19 cm Puncowanie: 1167; w owalu N; w owalu FRAGET; w owalu skrzyżowane młotki; w owalu GALW; w owalu SEC
Cena: 460,00 zł
20131202_171143_172

Cena: 460,00 zł
20131202_173013_165

SERWETNIK, XIX/XX w.

Metal srebrzony, wys. 3,8, śr. 4,7 cm
Cena: 57,00 zł
20131202_173013_165

SERWETNIK, XIX/XX w.

Cena: 57,00 zł
20131202_174121_157

PÓŁMISEK ELIPTYCZNY, Francja, André Aucoc, 1877-1911

Srebro, próba 950, waga 947 g; 2 x 38 x 24,5 cm Lustro głębokie, gładkie; kołnierz płasko wywinięty, opasany falistą, reliefową listwą z motywem lauru Puncowanie: w rombie kogut na kartuszu z grotem; w sześciokącie głowa Minerwy; w owalu o ściętych bokach 2, głowa kobiety w chuście zwrócona w lewo, W; w owalu: W, głowa kobiety w chuście zwrócona w prawo 2, głowa sowy
Cena: 4025,00 zł
20131202_174121_157

Cena: 4025,00 zł
20131202_175133_153

STATYW NA ZAPAŁKI, Polska, Warszawa, Norblin, okres międzywojenny

    Metal srebrzony; wys. 11, śr. 13 cm Puncowanie: B.M.; w owalu NORBLIN i Ska GALW WARSZAWA; 6642
Cena: 517,00 zł
20131202_175133_153

Cena: 517,00 zł
20131202_180556_144

OSIEM PODSTAWEK, Polska, Warszawa, Fraget, 1852 - 1860

Drewno, miedź srebrzona, dno obite suknem; dwa: wys. 4, śr. 17 cm, sześć: wys. 3, śr. 9 cm Puncowane: w owalu WARSZAWA FRAGET PLAQUE; 18
Cena: 1035,00 zł
20131202_180556_144

Cena: 1035,00 zł
20131203_144416_032

TACA, Polska, Warszawa, Norblin, 2 poł. XIX w.

Drewno oprawione w metal srebrzony; 8 x 77 x 55 cm Lustro - masyw sosna, fornir: mahoń, orzech; kołnierz z profilowanym brzegiem; w narożach aplikacje w formie ozdobnych kartuszy; uszy w formie liści Puncowanie: dwukrotnie w rombie N; w owalu: NORBLIN&Co GALW WARSZAWA
Cena: 3335,00 zł
20131203_144416_032

Cena: 3335,00 zł
a75n058 copy

DZBANEK DO WINA, Kopenhaga, 1908

  • Srebro próby 800; waga: 467 g.; wys. 20,5 cm
    Puncowany: trzy wieże, pod którymi 08 - punca Kopenhagi z roku 1908 | w owalu CFH - znak probierza Christiana F. Heise (czynnego w latach 1904-1932).
Cena: 4840,00 zł
a75n058 copy

Cena: 4840,00 zł
a54 (86)

KIELISZKI DO WÓDKI, XX w.

  • Srebro złocone; wys. kieliszka: 7,1 cm, średn. tacy: 26,7 cm
  • Puncowane:
    kieliszki: CGH w prostokącie - znak wykonawcy | trzy korony w trzech połączonych polach - znak miejski | S w sześciokącie | głowa w koronie | U8
    taca: w owalu trzy wieże i cyfra 36 - punca miejska Kopenhagi | w owalu SJ - punca wykonawcy
Cena: 2300,00 zł
a54 (86)

KIELISZKI DO WÓDKI, XX w.

Cena: 2300,00 zł
20140120_182917_115

SZTUĆCE DO RYB NA 6 OSÓB, Anglia, Birmingham, Hukin & Heat, 1 poł. XX w.

    Metal srebrzony, masa plastyczna (trzonki), dł. 21 (noże) i 18,5 (widelce) Puncowanie: H & H EP
Cena: 230,00 zł
20140120_182917_115

Cena: 230,00 zł
20140120_183100_114

SZEŚĆ ŁYŻECZEK DO SOLNICZEK, koniec XVIII w.

Srebro, próba 875, złocone, waga 26 g, dł. 6,7 cm Puncowanie: w kartuszu głowa sowy nad literą W; w prostokącie 8019; w owalu S, pięcioramienna gwiazda, 875 - próba radziecka bita od 1958 r; w owalu w, głowa kobiety w chuście 2 - próba polska bita od 1963 r
Cena: 1380,00 zł
20140120_183100_114

Cena: 1380,00 zł
20140120_185252_103

PATERA, Polska, Wola, Fabryka Wolska, pocz. XX w.

    Mosiądz srebrzony, 10 x 31 x 23,5 cm Puncowanie: pod korona napis: FABR. WOLSKA | POD WARSZAWĄ; 15; 1481
Cena: 460,00 zł
20140120_185252_103

Cena: 460,00 zł
20140121_131413_093

PUCHAR, Cesarstwo Austrii, Czechy, Brno, 1866

    Srebro, próba 13, waga 357 g, wys. 21 cm Puncowanie: monogram złotnika EL, znak probierni w Brnie z literą D, próbą 13 i datą 1866 Brak pokrywki
Cena: 1150,00 zł
20140121_131413_093

Cena: 1150,00 zł
Strona 9 z 65