Zresetuj wszystko

Zabytkowe srebra

Od czego zależy cena zabytkowych sreber?

  • rok produkcji,
  • nazwisko złotnika,
  • rodzaj przedmiotu,
  • bogactwo zdobienia przedmiotu,
  • historia danego zestawu, patery.

Antyczne srebra w naszej kolekcji: Platery i srebra

Strona 7 z 65
Wyników 217 - 252 z 2314

SREBRA I PLATERY

20130502_145509_108

TACA OŚMIOKĄTNA, Niemcy, Wrocław, Julius Lemor, po 1888

Srebro, próba 800, waga 1016 g, 1,5 x 46,5 x 32 cm Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, w owalu JAL | JULIUS LEMOR | BRESLAU.
Cena: 4025,00 zł
20130502_145509_108

Cena: 4025,00 zł
20130502_152745_103

PUCHAREK NAGRODOWY, Niemcy, Brema, M. H. Wilkens & Söhne, 1894

Srebro, próba 800, waga 229 g, wys. 11,5 cm, śr. wlewu 7,5 cm Wyryty napis: 1. Preis | Deutsches Schulschwimmen | Alsterlust | 26. August 1894. | Gestiftet von einem Badegast der Alsterlust Puncowanie: WILKENS, kowadło, 800, półksiężyc, korona | 97747
Cena: 1380,00 zł
20130502_152745_103

Cena: 1380,00 zł
20130502_154538_096

PODSTAWKA DO FILIŻANKI W STYLU ART DECO, 1 poł. XX w.

Srebro, próba 3, waga 96 g, wys. 7,5 cm

Puncowanie: w owalu W, głowa kobiety w chuście, 3; w kole głowa kobiety w chuście

Cena: 345,00 zł
20130502_154538_096

Cena: 345,00 zł
20130502_155201_094

CZTERY KIELISZKI W STYLU ART DECO, Niemcy, ok. 1920

Srebro, próba 800, waga 134 g, wys. 8,5 cm, śr. wlewu 4 cm Puncowane: półksiężyc, korona, 800 LW
Cena: 690,00 zł
20130502_155201_094

Cena: 690,00 zł
20130502_155829_090

TACA OKRĄGŁA, Niemcy, 1933

Srebro, próba 835, waga 815 g, wys. 2,5 cm, śr. 35 cm Na spodzie wyryty napis: Emilie Jurgens-memorial | Heiligendamm 1933 Puncowanie: półksiężyc, korona, 835
Cena: 3450,00 zł
20130502_155829_090

TACA OKRĄGŁA, Niemcy, 1933

Cena: 3450,00 zł
20130502_160036_088

SERWETNIK, Niemcy, Berlin, Erhardt, po 1888

Srebro, próba 800, waga 34 g, wys. 3,8, śr. 4,6 cm Wyryty monogram GL Puncowanie: 800, półksiężyc, korona, ERHARDT | BERLIN
Cena: 287,00 zł
20130502_160036_088

Cena: 287,00 zł
20130502_161705_078

WAZONIK, Szwecja, 1976

Srebro, próba 925, waga 306 g, wys. 16,5 cm, śr. wlewu 10 cm Puncowanie: STERLING; znak wytwórcy SIGP; trzy korony; S; 925; B10
Cena: 1150,00 zł
20130502_161705_078

WAZONIK, Szwecja, 1976

Cena: 1150,00 zł
20130502_164005_063

MISA ELIPTYCZNA, Wrocław, Tobias Meyer, 1816 - 1822

Srebro, próba 12, waga 627 g, 5,5 x 33 x 23 cm
Wyryty monogram AZ
Puncowanie: w kole P; w prostokącie CCH; w kole głowa Jana Chrzciciela; w prostokącie MEYER
Cena: 6900,00 zł
20130502_164005_063

Cena: 6900,00 zł
20130502_165337_056a

PUCHAREK, Szwecja, 1948

Srebro, próba 830, waga 110 g, wys. 13,5, śr. 9 cm Wyryty monogram JH i data 22 7 1948 Puncowanie: w prostokącie M.G.AB; trzy korony; w sześciokącie S; w prostokącie X8
Cena: 690,00 zł
20130502_165337_056a

PUCHAREK, Szwecja, 1948

Cena: 690,00 zł
145c

KUBEK, Niemcy, 1852

Srebro, próba 12, wewnątrz złocone, waga 51 g, wys. 8,5, śr. 7,2 cm

Dekoracja ryta: kartusz z dwiema postaciami po bokach, w polu centralnym napis: Emd Bieske | 1852

Puncowanie: 12

Cena: 575,00 zł
145c

KUBEK, Niemcy, 1852

Cena: 575,00 zł
145a

KUBEK Z MONOGRAMEM POD KORONĄ KSIĄŻĘCĄ, Niemcy, Heilbronn, Bruckmann & Söhne, po 1888

Srebro, próba 800, wewnątrz złocone, waga 102 g;wys. 8,2, śr. 6,3 cm

Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, orzeł

Cena: 863,00 zł
145a

Cena: 863,00 zł
20130529_161443_139

SZEŚĆ ŁYŻECZEK SECESYJNYCH, Austria, Wiedeń, ok. 1900

Srebro, próba 3, waga 144 g, dł. 15 cm Wyryty monogram OR pod koroną Freiherra Puncowanie: w pięcioliściu głowa Diany z cyfrą 3 i literą A; w prostokącie FB
Cena: 633,00 zł
20130529_161443_139

Cena: 633,00 zł
20130529_163725_127

PUCHAREK KIDUSZOWY Z PODSTAWKĄ, Izrael, Hazorfim, po 1952

Srebro, próba 800, wewnątrz złocone, waga 57 g, wys. pucharka 11,5 cm, średnica podstawki 9 cm

Puncowanie: HAZORFIM 800

Cena: 575,00 zł
20130529_163725_127

Cena: 575,00 zł
124

NÓŻ DO PAPIERU, Niemcy, 1 poł. XX w.

Srebro, próba 800, waga 22 g, dł. 16 cm

Puncowanie: półksiężyc, korona, 800

Cena: 345,00 zł
124

Cena: 345,00 zł
20130529_170058_116

ZESTAW SZTUĆCÓW PÓŁMISKOWYCH, Rosja, Petersburg, różni złotnicy, ostatnia ćw. XIX w.

W składzie: widelec (25 cm) i nóż (27,5 cm) do ryb, widelec do wędlin (26 cm), dwa noże (32 i 27,5 cm) Srebro, próba, 84, ostrza i zębiska stalowe, widelca i noża do ryb srebrzone, złocone z dekoracją rytą, 654 g Puncowanie: skrzyżowane kotwice, 84; monogramy złotników
Cena: 2070,00 zł
20130529_170058_116

Cena: 2070,00 zł
20130529_180147_109

KUBEK, Finlandia (?), XX w.

Srebro, próba 800, złocone, biała, czarna i niebieska emalia, waga 99 g, wys. 7, śr. wlewu 6 cm

Puncowanie: w prostokącie 800M

Cena: 1438,00 zł
20130529_180147_109

KUBEK, Finlandia (?), XX w.

Cena: 1438,00 zł
79a

LASKA, Niemcy, po 1888

Trzon drewniany, toczony, czerniony; rączka srebrna, próba 800; dł 88 cm
Na rączce wyryty monogram
Puncowanie: KRGM, półksiężyc, korona, 800
Cena: 1150,00 zł
79a

LASKA, Niemcy, po 1888

Cena: 1150,00 zł
20130603_171706_021

PUCHAR MIASTA NOTO, Włochy, 1935

Srebro, próba 800, drewno, wys. 25 cm, podstawa 13,5 x 13,5 cm
Wyryty herb miasta Noto, pod nim napis: CITTÈA DO NOTO | 1935 - XIII
Puncowanie: 800

Cena: 2300,00 zł
20130603_171706_021

Cena: 2300,00 zł
20130704_171259_207

SZEŚĆ KOZIOŁKÓW POD SZTUĆCE, Polska, Warszawa, Fraget, okres międzywojenny

Metal srebrzony, dł. 10 cm
Puncowanie: FRAGET MET
Cena: 402,00 zł
20130704_171259_207

Cena: 402,00 zł
20130705_132116_205

TABAKIERKA Z WYMARSZEM STRZELCÓW WG REMBRANDTA, pocz. XX w.

Metal srebrzony, wewnątrz złocony, 7,3 z 2,5 x 3,2 cm
Puncowany: PRIMA ALPACCA IMPORT
Cena: 287,00 zł
20130705_132116_205

Cena: 287,00 zł
20130705_133446_200

PAPIEROŚNICA Z GODŁEM ZWIĄZKU RADZIECKIEGO, ZSRR, 1923- 1927

Srebro, próba 84, wewnątrz złocone, waga 176 g, 1,7 x 11,2 x 8,7 cm
Puncowanie: w owalu głowa kobiety w kokoszniku, 84
Cena: 2242,00 zł
20130705_133446_200

Cena: 2242,00 zł
20130705_133743_198

PAPIEROŚNICA Z WARTOWNIKIEM, Łotwa, ok. 1920

Srebro, próba 875, waga 159 g, 1,7 x 11 x 8,5 cm
Puncowanie: głowa w lewo, 875; BB
Cena: 3450,00 zł
20130705_133743_198

Cena: 3450,00 zł
20130705_164534_194

PAPIEROŚNICA, Związek Radziecki, 2 ćw. XX w.

    Srebro, próba 84, wewnątrz złocone; waga 161 g; 2 x 10,5 x 8,5 cm
Cena: 1552,00 zł
20130705_164534_194

Cena: 1552,00 zł
20130705_171852_182

SZTUĆCE DO RYB, Niemcy, Berlin, po 1888

Srebro, próba 800, waga 603 g, w składzie sześć noży (dł, 21 cm) i cztery widelce (19,5 cm)
Wyryty monogram MI
Puncowanie: H.Meyen & Co 800, półksiężyc, korona
Cena: 2300,00 zł
20130705_171852_182

Cena: 2300,00 zł
180d

NÓŻ DO SERA, Austro-Węgry, XIX/XX w.

Srebro, próba 3, waga 59 g, dł. 20,5 cm
Puncowanie: głowa Diany w pięcioliściu, monogram złotnika NE
Cena: 287,00 zł
180d

Cena: 287,00 zł
20130705_173737_178

CHOCHELKA DO SOSU, Niemcy, Heilbronn, Brückmann & Söhne, po 1888

Srebro, próba 800, waga 56 g, dł. 16,5 cm
Cena: 287,00 zł
20130705_173737_178

Cena: 287,00 zł
20130705_175132_174

DWA WIDELCE DO RYB, Niemcy, po 1888

Trzonki srebrne, próba 800; zębiska metalowe, srebrzone, złocone, waga 88 g, dł. 20 cm
Puncowanie: półksiężyc, korona, 800, znak nieczytelny
Cena: 402,00 zł
20130705_175132_174

Cena: 402,00 zł
20130705_185435_164

PUCHAREK SECESYJNY, Szwecja, 1916

Srebro próba 830, waga 98 g; wys. 12 cm, śr. wlewu 9,5 cm
Puncowanie: CS; trzy korony; S; G pod koroną; 07
Cena: 345,00 zł
20130705_185435_164

Cena: 345,00 zł
20130705_185825_162

WAZONIK, Austro-Węgry, Wiedeń, XIX/XX w.

Srebro, próba 3, waga 126 g, wys. 15 cm
Puncowanie: HS; w pięcioliściu głowa Diany z cyfrą 3 i literą A; w pięciokącie głowa psa z cyfrą 3 i literą A; głowa kobiety z cyfrą 3
Cena: 460,00 zł
20130705_185825_162

Cena: 460,00 zł
20130706_125216_149

TABAKIERKA, Austria, Wiedeń, poł. XIX w.

Srebro, próba 13, wewnątrz złocone; waga 58 g; 8 x 3 x 1,5 cm
Sygnowany: w owalu J H
Cena: 460,00 zł
20130706_125216_149

Cena: 460,00 zł
147

PATERA Z PUTTAMI, Niemcy, po 1888

Srebro, próba 800, waga 179 g, 3,5 x 22 x 5,5 cm
Puncowana: półksiężyc, korona, 800
Cena: 977,00 zł
147

Cena: 977,00 zł
20130706_125733_146

KOSZYK, Polska, Warszawa, Norblin, 2 poł. XIX w.

Mosiądz srebrzony, wys. 12, śr. 25 cm
Lustro giloszowane z wyrytym monogramem T W
Puncowanie: w owalu NORBLIN & Co GALW WARSZAWA; w owalu N
Cena: 747,00 zł
20130706_125733_146

Cena: 747,00 zł
137

DZWONEK, XIX/XX w.

Metal srebrzony; waga 17 g; 1,5 x 5,7 x 4 cm
Cena: 115,00 zł
137

DZWONEK, XIX/XX w.

Cena: 115,00 zł
20130706_133133_135

PUCHAREK Z SOKOLNIKIEM, Anglia Chester, Berthold Muller, 1889

Srebro, próba sterling, waga 142 g, wys. 20, śr. wlewu 6 cm Puncowanie: trzy punce fantazyjne, BM; lew kroczący; znak Chester; popiersie królowej; F
Cena: 1725,00 zł
20130706_133133_135

Cena: 1725,00 zł
20130827_170023_141

KOSZYK, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.

Mosiądz srebrzony; 6,5 x 36,5 x 22,5 cm Puncowany: 11; w owalu skrzyżowane młotki; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w owalu N; w prostokącie GALW
Cena: 920,00 zł
20130827_170023_141

Cena: 920,00 zł
Strona 7 z 65