Zresetuj wszystko

Zabytkowe srebra

Od czego zależy cena zabytkowych sreber?

  • rok produkcji,
  • nazwisko złotnika,
  • rodzaj przedmiotu,
  • bogactwo zdobienia przedmiotu,
  • historia danego zestawu, patery.

Antyczne srebra w naszej kolekcji: Platery i srebra

Strona 10 z 65
Wyników 325 - 360 z 2337

SREBRA I PLATERY

23237

SZEŚĆ NOŻY Z HERBEM GUBERNI KIJOWSKIEJ, Polska, Warszawa, Norblin, 1896 -1914

Plater na nowym srebrze (łącznie z ostrzami), dł. 10 cm
Cena: 2950,00 zł
23237

Cena: 2950,00 zł
253b

WOTUM W FORMIE SERCA Z HERBEM NAŁĘCZ, Polska, Kraków, 2 poł. XVIII w.

Srebro, koral, waga całk. 33 g; 8 x 7 cm
Cena: 2950,00 zł
253b

Cena: 2950,00 zł
25376

MLECZNIK KLASYCYSTYCZNY, Niemcy, Augsburg, Sebal Heinrich Blau, 1775-1777

Srebro, wewnątrz złocone, wys. 10,5 cm
Cena: 2950,00 zł
25376

Cena: 2950,00 zł
13341

ŚWIECZNIK, Polska, Warszawa, Karol Filip Malcz, 1855

Srebro, próba 84, waga 205 g, 14 x 9,2 x 9,2 cm
Cena: 2950,00 zł
13341

Cena: 2950,00 zł
28012

KOSZYK AŻUROWY NA 4 ORŁACH, Austria, Wiedeń, Rudolf Steiner, ok. 1905

Srebro, próba 3, waga 505 g, wys. 18, śr. 20 cm
Cena: 2950,00 zł
28012

Cena: 2950,00 zł
14143

SZTUĆCE DESEROWE, Polska, Warszawa, Adam Nagalski, 1921-31

Srebro, próba 2, złocenie, waga 502 g
Cena: 2875,00 zł
14143

Cena: 2875,00 zł
3207

SZTUĆCE, fason zmodernizowany chippendale, Niemcy, 1 poł. XX w.

Srebro, próba 800, waga 667 g
Cena: 2875,00 zł
3207

Cena: 2875,00 zł
1546

TACKA, Rosja, Moskwa, Iwan Wasiliewicz Zacharow, 1879

Srebro, próba 84, waga 271 g, 30 x 19 cm
Cena: 2875,00 zł
1546

Cena: 2875,00 zł
1433

KRZYŻ NAPIERŚNY DLA SWIASZCZENNIKA, Rosja, Petersburg, Wasilij Wiktorowicz Wiktorow, po 1896

Srebro, próba 84, waga 102,6 g, 11,2 x 6 cm, łańcuszek
Cena: 2875,00 zł
1433

Cena: 2875,00 zł
29483

SZEŚĆ FILIŻANEK SECESYJNYCH DO KAWY, Niemcy, ok. 1900

Srebro, próba 800, złocone, waga 374 g, wkłady porcelanowe, złocone, wys. 5,2 cm, śr. spodków 10 cm, łyżeczki dł. 10 cm
Cena: 2875,00 zł
29483

Cena: 2875,00 zł
1386

TACA ELIPTYCZNA, Francja, Paryż, Christofle, k. XIX w.

Plater na mosiądzu; 64 x 45 cm
Cena: 2875,00 zł
1386

Cena: 2875,00 zł
1231

TACA PAMIĄTKOWA DLA DOWÓDCY 4 PUŁKU DRAGONÓW im. von BREDOWA (1 ŚLĄSKI) w Lubinie, Śląsk, Wrocław, Bracia Somme, ok. 1900

Srebro, próba 800, waga 442 g, śr. 30 cm
Cena: 2875,00 zł
1231

Cena: 2875,00 zł
210sztucce-secesyjne-franz-bahner

SZTUĆCE SECESYJNE Z MONOGRAMEM G; Niemcy, Düsseldorf, Franz Bahner, 1895 - 1917

Srebro, próba 800, stal nierdzewna (ostrza noży), stal złocona (zębiska widelczyków), waga całk. 1756 g, łyżki i widelce 689 g, w składzie 12 noży (25 cm), 7 łyżek (21 cm), 4 widelce (21 cm), 4 widelczyki (14,5 cm); razem 27 sztuk

Puncowanie: znak wytwórcy, 800, półksiężyc, korona

Cena: 2875,00 zł

Cena: 2875,00 zł
dzbanek-i-tacka-zdobione-motywem-meandra

DZBANEK I TACKA ZDOBIONE MOTYWEM MEANDRA, Niemcy, Frankfurt, Stark, po 1884

Srebro, próba 800, kość (izolatorki), waga 846 g, wys. 19, śr. 28 cm

Wyryty monogram: MH

Puncowanie: 800M; R; 544; STARK.

Cena: 2875,00 zł

Cena: 2875,00 zł
20150330_174403_104

12 WIDELCÓW, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski i Fraget, po 1931

Srebro, próba 3, waga 885 g, dł. 21,5 cm
Puncowanie: PŁ, w owalu 3, głowa kobiety w chustce, W; J.F.
Cena: 2875,00 zł
20150330_174403_104

Cena: 2875,00 zł
20140328_165112_134

KOMPLET SZTUĆCÓW NEORENESANSOWYCH Z MONOGRAMEM W, Niemcy, Heilbronn, Bruckmann & Söhne, po 1888

Srebro, próba 800, stal nierdzewna (ostrza); waga 1074 g (bez noży 781 g) W składzie po pięć łyżeczek (13,2 cm), noży (30,5 cm), po sześć widelców (18,5 cm), łyżek (21,5 cm) Puncowane: półksiężyc, korona, 800, orzeł
Cena: 2875,00 zł
20140328_165112_134

Cena: 2875,00 zł
20131202_154907_219a

BALSAMINKA, Austria, Wiedeń, po 1872

    Srebro, próba 3; filigran; waga 107 g, 20 cm
    Puncowanie: próba wiedeńska bita w latach 1872-1922
Cena: 2875,00 zł
20131202_154907_219a

Cena: 2875,00 zł
20131130_143220_219b

BALSAMINKA, Austro-Węgry, Graz, po 1872

    Srebro, próba 3, filigran; waga 116 g.; wys. 20 cm
    Puncowana: w pięcioliściu 3, głowa Diany i litery A/G |w prostokącie EE - punca wykonawcy |w owalu AG
Cena: 2875,00 zł
20131130_143220_219b

Cena: 2875,00 zł
20120827_145154_103

KOMPLET SZTUĆCÓW NA SZEŚC OSÓB, Austria, Wiedeń, 1858

  Srebro, próba 13, stal nierdzewna (ostrza noży i zębiska widelców), waga łączna 1449 g; w składzie: łyżka wazowa (dł. 31,5 cm), po sześć łyżek ( 21,5 cm), noży (25 cm), widelców (21,5 cm) Ostrza i zębiska wymieniane, Solingen. Drewniane, wyściełane pudełko Puncowanie: cecha probierni wiedeńskiej: w owalu okręg przedzielony poziomo na pół, w górnej części cyfra 13, dolna podzielona pionowo na pół, nad okręgiem litera A, wokół okręgu cyfry 1858; w prostokącie nazwisko złotnika, nieczytelne
Cena: 2875,00 zł
20120827_145154_103

Cena: 2875,00 zł
20101123_115119_028

James McKay, Edynburg, Szkocja, Wielka Brytania, 1836

PARA SOLNICZEK
Cena: 2875,00 zł
20101123_115119_028

Cena: 2875,00 zł
121b

Polska, XVIII w.

LICHTARZ
Cena: 2875,00 zł
121b

Polska, XVIII w.

Cena: 2875,00 zł
3698

12 ŁYŻEK, Polska, Kraków, Wacław Głowacki, 1872 - 1908

Srebro, próba 4, waga 799 g, dł. 22,5 cm
Cena: 2832,00 zł
3698

Cena: 2832,00 zł
96-patera-eliptyczna-niemcy-brema-m-h-wilkens

PATERA ELIPTYCZNA, Niemcy, Brema, M.H. Wilkens & Söhne, po 1888

Srebro, próba 3, waga 575 g; 4,5 x 34,5 x 24,5 cm Puncowanie: w owalu W, głowa kobiety w chuście, 3; prasa, 800, półksiężyc, korona; 6918
Cena: 2800,00 zł

Cena: 2800,00 zł
250775

SERWIS DO KAWY, Dania, Kopenhaga, 1916

Srebro, próba 826, mlecznik i cukiernica wewnątrz złocone, kość (izolatorki), waga całk. 777 g, wys. 29, 9,5, 9,5 cm
Cena: 2645,00 zł
250775

Cena: 2645,00 zł
20140429_142538_115

NEOBAROKOWY DZBANEK DO KAWY, Dania, Aalborg. P. Orsnes, po 1893

    Srebro, próba 830, kość (izolatorki), waga 591 g, wys. 25 cm Puncowanie: P.ORSNES; S.830
Cena: 2645,00 zł
20140429_142538_115

Cena: 2645,00 zł
20131202_180500_145

CUKIERNICA SKRZYNECZKOWA, Niemcy, ok. 1880

Srebro, próba 750, wewnątrz złocona, waga 350 g; 11 x 16 x 14 cm Puncowanie: 750
Cena: 2645,00 zł
20131202_180500_145

Cena: 2645,00 zł
20130402_153507_067

TACA, Polska, Warszawa, Fraget, 2 poł. XIX w.

Mosiądz srebrzony, 10,5 x 57,5 x 47,5 cm Puncowana: 2; w owalu skrzyżowane młotki; ; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w owalu N; znak nieczytelny; w prostokącie GALW
Cena: 2645,00 zł
20130402_153507_067

Cena: 2645,00 zł
2573

PARA SOLNICZEK, Prusy, Królewiec, Johann Friedrich Krickhan, ok. 1840

Cena: 2640,00 zł
2573

Cena: 2640,00 zł
33076

DZBANEK DO KAWY, CUKIERNICA I MLECZNIK, Finlandia, Hammeenlinna, Kultakescus, 1960-62

Srebro, próba 813, złocenie, waga 548 g; wys. 19,5, 7 i 6 cm
Cena: 2640,00 zł
33076

Cena: 2640,00 zł
074-cukiernica-skrzynkowa-austria-wieden-po-1867

CUKIERNICA SKRZYNKOWA, Austria, Wiedeń, po 1867

Srebro, próba , wewnątrz złocona, waga 408 g, 9 x 13,5 x 10,5 cm
Cena: 2596,00 zł

Cena: 2596,00 zł
21272

KOMPLET SZTUĆCÓW FASON ROMAŃSKI, Polska, Warszawa, Fraget, pocz. XX w.

Plater na nowym srebrze, stal (ostrza noży)
Cena: 2530,00 zł
21272

Cena: 2530,00 zł
054722

SERWIS, Polska, Warszawa, Norblin, Fraget, 1880-1900

Plater na mosiądzu i miedzi, gilosz, kość;
Cena: 2530,00 zł
054722

Cena: 2530,00 zł
085zestaw-sztuccow-z-monogramem-sr-lwow-jan-jarzyna

ZESTAW SZTUĆCÓW Z MONOGRAMEM SR, Lwów, Jan Jarzyna i Wiedeń, 1852 i po 1872

Srebro, próba 13, 3 i 4, stal, kość, waga bez noży kościanego widelca 650 g; razem 29 szt.
Cena: 2530,00 zł

Cena: 2530,00 zł
202zestaw-sztuccow-z-monogramem-lt-pod-korona-glixelli

ZESTAW SZTUĆCÓW Z MONOGRAMEM LT POD KORONĄ, Wiedeń i Kraków, Władysław Glixelli, ok. 1875

Srebro, próba 3 i 4; waga 838 g, w składzie łyżka półmiskowa (25 cm), 6 łyżek (dł.22,5 cm), 8 łyżeczek (16 cm) i widelczyk (17,5 cm); razem 16 sztuk

Puncowanie na łyżce półmiskowej12; LB; na łyżkach: w pięcioliściu głowa Diany z literką A i cyfrą 3; GR; na widelcu: w pięciokącie głowa Diany z literą K i cyfra 4, LK, W.Glixelii

Cena: 2530,00 zł

Cena: 2530,00 zł
268-puszka-na-cygara-wlochy-vicenza

PUSZKA NA CYGARA, Włochy, Vicenza, Adinolfi & Marchetto, po 1968

Srebro, próba 800, waga 448 g, 16 x 12 x 11 cm

Puncowanie: 800; LAVORATO A MANO; gwiazdka 469 VI

Cena: 2530,00 zł

Cena: 2530,00 zł
298-cukiernica-w-formie-wazki

CUKIERNICA W FORMIE WAZKI, Włochy, Florencja, Francko Pampaloni, 1944 - 1968

Srebro, próba 800, waga 631 g, wys. 20 cm

Puncowanie: znak nieczytelny, 800; 176FI

Cena: 2530,00 zł
298-cukiernica-w-formie-wazki

Cena: 2530,00 zł
Strona 10 z 65