TABAKIERKA Z ZAMKIEM ZEGAROWYM, Polska, XVIII w.

805.00

Mosiądz, miedź, 2,3 x 8,5 x 4.7 cm

Wieczko na zawiasach z wyrytymi literami: W M i dwiema tarczami zegarowymi; miedziane cztery nity, rozeta i wskazówka

Stan zachowania: mechanizm niekompletny. Gdy był sprawny, po nastawieniu tabakierka otwierała się o nastawionej godzinie.