Obrazy Salvadora Dali trafiają na aukcje polskich domów aukcyjnych niezwykle rzadko. Znacznie częściej mamy przyjemność zapraszać Państwa na aukcje, podczas których możecie wziąć udział w licytacji rycin, akwafort oraz litografii tego wyjątkowego artysty. Aukcje z udziałem Salvadora Dali cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kolekcjonerów i koneserów sztuki i wzbudzają bardzo duże emocje.

Dom Aukcyjny Ostoya zaprasza na aukcje stacjonarne oraz do składania ofert w trybie zdalnym. Oferentów zainteresowanych zdalnym udziałem w aukcjach zachęcamy do osobistego zapoznania się z eksponatami najbliższych licytacji w Galerii Zajączka w Warszawie. Jako profesjonalny dom aukcyjny zwracamy szczególną uwagę na autentyczność oferowanych eksponatów, którą każdorazowo potwierdzamy i na dowód której dostarczamy nabywcom odpowiednie dokumenty.

Salvador Dali – Obrazy

Hiszpański malarz, grafik, dekorator, ilustrator i teoretyk malarstwa. Czołowy przedstawiciel surrealizmu – artysta powszechnie znany i rozpoznawalny nie tylko przez koneserów i miłośników sztuki. Obrazy Salvadora Dali zaskakują, fascynują, skłaniają do myślenia. Artysta wprowadził do swojej twórczości oryginalną metodę paranoicznokrytyczną, dzięki której obrazy Dali odznaczają się atmosferą niezwykłości i fantastyki graniczącej z iluzjonizmem.

W latach 1921-26 Salvador Dali uczęszczał do Akademii San Fernando w Madrycie. W 1926 roku wyjechał do Paryża, gdzie poznał m.in. Palbo Picasso i Tristana Tzara. Swoje życie prywatne związał z Heleną Diakonovą, po śmierci której wiódł życie w odosobnieniu. Helena Diakonova znana jako Galia Dali stała się towarzyszką, muzą, miłością i modelką artysty. Opiekowała się jego finansami i stanowiła czynnik stabilizujący jego życie. To ona kierowała Dalim w 1930 roku podczas wystaw w Europie i Stanach Zjednoczonych, które zakończył się wielkim sukcesem. 

Swoją pierwszą indywidualną wystawę Salvador Dali miał w 1933 roku w Nowym Jorku. A jego obraz „Trwałość pamięci”, znany także jako „Miękkie zegary”, stał się symbolem surrealizmu.