Dom aukcyjny Ostoya

ME
NU

Salvador Dali

Obrazy Salvadora Dali trafiają na aukcje polskich domów aukcyjnych niezwykle rzadko. Znacznie częściej mamy przyjemność zapraszać Państwa na aukcje, podczas których możecie wziąć udział w licytacji rycin, akwafort oraz litografii tego wyjątkowego artysty. Aukcje z udziałem Salvadora Dali cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kolekcjonerów i koneserów sztuki i wzbudzają bardzo duże emocje.

Dom Aukcyjny Ostoya zaprasza na aukcje stacjonarne oraz do składania ofert w trybie zdalnym. Oferentów zainteresowanych zdalnym udziałem w aukcjach zachęcamy do osobistego zapoznania się z eksponatami najbliższych licytacji w Galerii Zajączka w Warszawie. Jako profesjonalny dom aukcyjny zwracamy szczególną uwagę na autentyczność oferowanych eksponatów, którą każdorazowo potwierdzamy i na dowód której dostarczamy nabywcom odpowiednie dokumenty.

Salvador Dali – Obrazy

Hiszpański malarz, grafik, dekorator, ilustrator i teoretyk malarstwa. Czołowy przedstawiciel surrealizmu – artysta powszechnie znany i rozpoznawalny nie tylko przez koneserów i miłośników sztuki. Obrazy Salvadora Dali zaskakują, fascynują, skłaniają do myślenia. Artysta wprowadził do swojej twórczości oryginalną metodę paranoicznokrytyczną, dzięki której obrazy Dali odznaczają się atmosferą niezwykłości i fantastyki graniczącej z iluzjonizmem.

W latach 1921-26 Salvador Dali uczęszczał do Akademii San Fernando w Madrycie. W 1926 roku wyjechał do Paryża, gdzie poznał m.in. Palbo Picasso i Tristana Tzara. Swoje życie prywatne związał z Heleną Diakonovą, po śmierci której wiódł życie w odosobnieniu. Helena Diakonova znana jako Galia Dali stała się towarzyszką, muzą, miłością i modelką artysty. Opiekowała się jego finansami i stanowiła czynnik stabilizujący jego życie. To ona kierowała Dalim w 1930 roku podczas wystaw w Europie i Stanach Zjednoczonych, które zakończył się wielkim sukcesem.

Swoją pierwszą indywidualną wystawę Salvador Dali miał w 1933 roku w Nowym Jorku. A jego obraz „Trwałość pamięci”, znany także jako „Miękkie zegary”, stał się symbolem surrealizmu.