ZEGAR KOMINKOWY Z FIGURĄ MARIANNY, Francja, poł. XIX w.
Brąz cyzelowany, złocony; 31 x 35 x 8,5 cm

Cokół na na planie prostokąta o zaokrąglonych krótszych bokach. Spoczywający na krótszych bokach na dwóch uskrzydlonych lwich łapach, na dłuższych na czterech zwężających się ku dołowi nóżkach zdobionych palmetami i rozetą. Z przodu pod cokołem kosz kwiatów pośród wici winnej latorośli. Front cokołu z leżącą postacią kobiecą w greckim hełmie. W zwieńczeniu niebieska kula z mechanizmem, zdobiona znakami raka i wagi oraz postać Marianny.

Mechanizm wahadłowy, z systemem bicia godzin i półgodzin. Tarcza emaliowana z cyframi rzymskimi.

Base price 5664,00 zł