Zresetuj wszystko

Stare zegary i zegarki

Zegar towarzyszy człowiekowi do stuleci porządkując nasze życie i wyznaczając jego rytm, tak jak niegdyś czyniły to pory roku i ruch słońca po niebie. Spoglądając na dzisiejsze minimalistyczne zegary i urządzenia cyfrowe wprost trudno uwierzyć w to, jak misternie zdobione były zegary antyczne. Stare zegarki i zegary charakteryzują się przemyślanym projektem, w ramach którego zdobienie odgrywa bardzo ważną rolę. Niezwykle ważny jest również materiał, z jakiego został wykonany mechanizm i obudowa zegara.

Stare zegarki i zegary antyczne do dzieła sztuki użytkowej… Bogato dekorowane, precyzyjnie rzeźbione lub odlewane figurki stanowią jedną z ich cech rozpoznawczych. Co ciekawe, stare zegary to także eleganckie projekty minimalistyczne – czasomierze w obudowie z drewna, marmuru, porcelany. Na uwagę kolekcjonerów zasługują bogato zdobione stare zegarki biżuteryjne. To projekty wykonywane ręcznie z kruszców najwyższej jakości – złota, srebra, kamieni szlachetnych.

Zegary antyczne w ofercie Domu Aukcyjnego Ostoya

Zegary antyczne stanowią popularny element aranżacji wnętrza. Atrakcyjne i unikatowe wzornictwo doskonale komponuje się z przestrzeniami, których indywidualny charakter chcemy podkreślić zabytkowym meblem czy akcesorium. Kupując stare zegary i zegarki łatwo przepłacić… Czasomierze naprawiane przy użyciu nowych części znacząco tracą na wartości. W Domu Aukcyjnym Ostoya zapewniamy uczciwą ofertę antycznych zegarów i starych zegarków biżuteryjnych. Każdy przedmiot poddajemy profesjonalnej ekspertyzie, która ma na celu ocenę stanu zegara oraz autentyczności wszystkich części.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanymi czasomierzami. Posiadamy zegary z różnych epok i zakątków świata. Pełną kolekcję prezentujemy na stronie internetowej. Zapraszamy również do osobistego zapoznania się aukcjonowanymi zegarami w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie.

Galeria:
Strona 1 z 8
Wyników 1 - 36 z 265

ZEGARKI I ZEGARY

35082

ZEGAR KOMINKOWY Z MAŁYM TRĘBACZEM, Francja, Paryż, Du Mouilin Neuf, k. XIX w.

Cena: 2040,00 zł
35082

Cena: 2040,00 zł
37047

ZEGAR PORTYKOWY, Francja, ok. 1880

Mahoń kubański, aplikacje brąz złocony, tarcza cynowa; 44 x 24,5 x 14,5 cm
Cena: 3360,00 zł
37047

Cena: 3360,00 zł
3696

ZEGAR PORTYKOWY, Francja, Paryż, Japy, ok. 1880

Drewno, szylkret, brąz złocony, tarcza emaliowana, 52,5 x 25,5 x 15,5 cm
Cena: 3840,00 zł
3696

Cena: 3840,00 zł
36726

ZEGAR PORTYKOWY, Francja, Paryż, Samuel Marti, ok. 1880

Drewno czernione, inkrustacje, aplikacje mosiężne, 51 x 26 x 15 cm
Cena: 3360,00 zł
36726

Cena: 3360,00 zł
310822

ZEGAR, 1 poł. XX w.

Obudowa porcelanowa z nadrukiem; wys. 14,5 cm
Cena: 960,00 zł
310822

ZEGAR, 1 poł. XX w.

Cena: 960,00 zł
27631

ZEGAR KOMINKOWY, Austria, 1 poł. XIX w.

Podstawa drewno czernione, obudowa plater na mosiądzu (cylinder spoczywający na dwóch kolumnach) 39,5 x 29 x 17 cm
Cena: 6000,00 zł
27631

Cena: 6000,00 zł
17311

ZEGAR W STYLU ART DECO, Polska, Warszawa, Gebruder Fortwängler, ok. 1930

Obudowa alabaster 12 x 15,5 x 6 cm, mechanizm o naciągu sprężynowym, regulatorze wahadłowym
Cena: 1800,00 zł
17311

Cena: 1800,00 zł
037a4

ZEGAR KARETOWY, 2 poł. XIX w.

Obudowa mosiądz, złocenie, szkło fazowane; 16,5 x 8,5 x 6,5 cm
Cena: 5400,00 zł
037a4

ZEGAR KARETOWY, 2 poł. XIX w.

Cena: 5400,00 zł
33928

MINIATUROWY ZEGAR WISZĄCY, Niemcy, 2 poł. XX w.

Front drewniany z malowanym pejzażem i cynową tarczą z jedna wskazówką
Cena: 540,00 zł
33928

Cena: 540,00 zł
34421

ZEGAR KOMINKOWY, Niemcy, Berlin Conrad Felsing, ok. 1870

Obudowa marmur; 23 x 47,5 x 12 cm
Cena: 4800,00 zł
34421

Cena: 4800,00 zł
355186

ZEGAR, I. poł. XIX w.

Obudowa drewno, fornir orzech, aplikacje brąz, alabaster; 50 x 26,8 x 14,5 cm
Cena: 3600,00 zł
355186

ZEGAR, I. poł. XIX w.

Cena: 3600,00 zł
29743

ZEGAR "DIAMENT" Z BUDZIKIEM I DATOWNIKIEM, Chiny, ok. 1970

Obudowa stal, tworzywo sztuczne; 11 x 20 cm
Cena: 590,00 zł
29743

Cena: 590,00 zł
29619

ZEGAR, Rosja, Czelabińsk, Molnija, 1965

Obudowa tworzywo sztuczne; 10 x 10 cm
Cena: 236,00 zł
29619

Cena: 236,00 zł
167146

ZEGAR OKRĘTOWY, Polska, Warszawa, A. Modro, pocz. XX w.

Obudowa metal niklowany, śr. 20 cm
Cena: 11800,00 zł
167146

Cena: 11800,00 zł
24755

BUDZIK PODRÓŻNY, ok. 1930

Obudowa mosiężna, mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem balansowym; 6 x 5 x 3,5 cm
Cena: 590,00 zł
24755

BUDZIK PODRÓŻNY, ok. 1930

Cena: 590,00 zł
35368

ZEGAR KOMINKOWY, Francja, Paryż, Adolphe Mougin, k. XIX w.

Obudowa marmur; 37 x 19 x 13 cm
Cena: 2360,00 zł
35368

Cena: 2360,00 zł
35286

ZEGAR KOMINKOWY, Niemcy, Friedrich Böhler, ok. 1900

Obudowa czarny marmur, brąz; 37 x 30 x 15 cm
Cena: 4720,00 zł
35286

Cena: 4720,00 zł
174322

ZEGAR, Francja lub Szwajcaria, XIX w.

Obudowa drewniana 13 x 13 cm, z zawieszką, tarcza emaliowana w mosiężnym pierścieniu
Cena: 4484,00 zł
174322

Cena: 4484,00 zł
42045

ZEGAR Z MAŁYM RYSOWNIKIEM, ok. 1880

Obudowa czarny marmur, brąz, wys. 43,5 cm
Cena: 2360,00 zł
42045

Cena: 2360,00 zł
4173

ZEGAR Z KONNYM ŁUCZNIKIEM, 2 poł. XIX w.

Obudowa brąz patynowany, złocony, wys. 49 cm
Cena: 5900,00 zł
4173

Cena: 5900,00 zł
4156

ZEGAR Z LUDWIKIEM GONZAGĄ, KSIĘCIEM NEVERS, poł. XIX w.

Obudowa brąz złocony, wys. 38 cm
Cena: 4720,00 zł
4156

Cena: 4720,00 zł
11784

ZEGAR, Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Erhard & Söhne, ok. 1880

Obudowa: drewno, stal, mosiądz; 27 x 23,5 x 9,5 cm
Cena: 6000,00 zł
11784

Cena: 6000,00 zł
34074

ZEGAR Z DAMĄ PRZEGLĄDAJĄCĄ BIŻUTERIĘ, Francja, Paryż, Vincenti, poł. XIX w.

Obudowa: brąz, marmur, wys. 42 cm
Cena: 4130,00 zł
34074

Cena: 4130,00 zł
39544

ZEGAR SZAFKOWY, Niemcy, Lenzkirch, po 1930

Obudowa drewniana, wys. 36,5 cm
Cena: 944,00 zł
39544

Cena: 944,00 zł
3938

ZEGAR KREDENSOWY, Niemcy, Schwenningen, Friedrich Mauthe, ok. 1930

Obudowa drewniana 32 x 71 x 16 cm
Cena: 708,00 zł
3938

Cena: 708,00 zł
3925

GARNITUR KOMINKOWY, k. XIX w.

Czarny marmur, intaglio, dekoracja ryta, złocenia; zegar wys. 39,5 cm, patery 23 cm
Cena: 3540,00 zł
3925

GARNITUR KOMINKOWY, k. XIX w.

Cena: 3540,00 zł
39152

ZEGAR Z PERSONIFIKACJĄ NAWIGACJI, Francja, Paryż, Bracia Japy, po 1844

Obudowa brąz złocony, 40 x 45 x 15 cm
Cena: 2360,00 zł
39152

Cena: 2360,00 zł
38365

ZEGAR NAGRODOWY OD CESARZA WILHELMA II, Niemcy, Berlin, Adolf Oppermann, 1893

Obudowa drewno czernione, aplikacje brąz złocony, szkło fazowane; wys. 67 cm
Cena: 7080,00 zł
38365

Cena: 7080,00 zł
193-zegarek-kieszonkowy-szwajcaria-k-xix-w

ZEGAREK KIESZONKOWY, Szwajcaria, k. XIX w.

Dwukopertowy, zewn. koperta srebrna, próba 800, złocenie, śr. 48 mm, Puncowanie: pardwa, 0,800, półksiężyc, korona, 587791
Cena: 460,00 zł

Cena: 460,00 zł
27842

ZEGAR LATARNIOWY, Anglia, XVII w.

Obudowa: mosiądz, 39 x 15 x 15 cm
Cena: 7670,00 zł
27842

Cena: 7670,00 zł
28269

ZEGAR KOMINKOWY, Austria, 1. ćw. XIX w.

Drewno, emalia, mosiądz, szkło; 40 x 29,2 x 12,5 cm
Cena: 7080,00 zł
28269

Cena: 7080,00 zł
20120827_141809_119

ZEGAR KOMINKOWY Z FIGURĄ MARIANNY, Francja, poł. XIX w.

Brąz cyzelowany, złocony; 31 x 35 x 8,5 cm
Cena: 5664,00 zł
20120827_141809_119

Cena: 5664,00 zł
279139

ZEGAR W TYPIE RELIGIEUSE, Vincenti & Cie, 2 poł. XIX w.

Drewno, fornir, mosiądz; 69,5 x 46 x 19,5 cm
Cena: 9440,00 zł
279139

Cena: 9440,00 zł
112

ZEGAR Z RAFAELEM, Francja, Paryż, Japy Freres, Francja, 3 ćw. XIX w.

Brąz i mosiądz złocony, emalia, stal; wys.: 35 cm
Cena: 3422,00 zł
112

Cena: 3422,00 zł
zegar-kominkowy-kwadransowy-z-repetycja-nn

ZEGAR KOMINKOWY, KWADRANSOWY Z REPETYCJĄ, Francja, 3 ćw. XVIII w.

Obudowa drewniana - buczyna, mazerunek, przeszklony front i wieńcząca gałka mosiężne, złocenia, mosiężna tabliczka z wyrytym: Robert; 48 x 30 x 12,5 cm
Cena: 7670,00 zł

Cena: 7670,00 zł
Strona 1 z 8