Adolphe Joseph HUOT
PRZYPOWIEŚĆ O CHCIWYM ROLNIKU wg Rembrandta, przed 1880
Litografia, papier; 276 x 335 mm
Sygnowana z płyty pod ryciną l: Huot, Lith.; p.: Imprimé par PAUL PETIT.
Opis Adolphe Joseph HUOT 1839 - 1883 Jest to ilustracja przypowieści Jezusa z Ewangelii Łukasza (12:16-21): Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. 17 I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem.

Base price 230,00 zł