Filiżanka z dedykacją, Niemcy, 1 połowa XIX w.

Porcelana, złocenia, farby naszkliwne Niemcy, wys. 10 cm Niesygnowana Filiżanka typu jasmin. Na czole złota sentencja ujęta girlandami niezapominajek: Bey jedem Genufs daraus | erin nere Dich meiner. Krawędź przy wylewie, uszko oraz cokolik - złocone.
20101023_103606_040