Zresetuj wszystko

BRĄZY

Rzeźby, figurki oraz przedmioty dekoracyjno-użytkowe z brązu to gałąź sztuki, którą nazywamy rzemiosłem artystycznym. Jak każda dziedzina sztuki, rzemiosło artystyczne ma swoich zwolenników i przeciwników. W ofercie handlowej Domu Aukcyjnego Ostoya brązy zajmują ważne miejsce. Są dziełami sztuki i jako takie poddawane są skrupulatnej ekspertyzie, wycenie oraz ekspozycji.

BRĄZY – SKUP I SPRZEDAŻ

Dom Aukcyjny Ostoya od lat specjalizuje się w skupowaniu i sprzedaży przykładów rzemiosła artystycznego z brązu. Swoją ofertę kierujemy zarówno do kolekcjonerów, którzy poszukują sposobności do korzystnego wzbogacenia swojej kolekcji o nowe okazy, jak i osób zajmujących się handlem sztuką. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do współpracy.

BRĄZY W OFERCIE DOMU AUKCYJNEGO OSTOYA

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór rzeźb i figurek z brązu. Posiadamy prace cenionych artystów oraz ciekawe brązy autorstwa mniej znanych rzeźbiarzy. Wszystkie pozycje w naszej ofercie zostały poddane profesjonalnym ekspertyzom potwierdzającym ich autentyczność, oceniającym stan zachowania i określającym wartość. Nabywając brązy za pośrednictwem Domu Aukcyjnego Ostoya masz pewność, że Twoją kolekcję wzbogacą naprawdę wartościowe okazy.

Galeria:
Strona 1 z 3
Wyników 1 - 36 z 78

BRĄZY

20130706_141144_118

EKRYTUAR, XIX/XX w.

Brąz odlewany, cyzelowany, złocony; 13 x 36,5 x 24,5 cm
Na lwich łapach z dwoma kałamarzami o pokrywkach na zawiasach
Wybite: 1111
Cena: 3220,00 zł
20130706_141144_118

EKRYTUAR, XIX/XX w.

Cena: 3220,00 zł
20130828_121643_067

PLAKIETA, JOACHIM LELEWEL, Polska, XIX/XX w.

Brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, śr. 16 cm
Cena: 977,00 zł
20130828_121643_067

Cena: 977,00 zł
20140227_182243_163

FIGURA, CHRONOS, pocz. XIX w.

Brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, czerwony marmur (podstawa), wys. całk. 32,5 cm, podstawa 4,5 x 24,5 x 10,5 cm

Stan zachowania: brak kosy i klepsydry.

Cena: 3220,00 zł
20140227_182243_163

FIGURA, CHRONOS, pocz. XIX w.

Cena: 3220,00 zł
20140328_141933_160

POPIERSIE KOBIECE, ok. 1900

Brąz patynowany, 8,5 x 10 x 5 cm
Cena: 690,00 zł
20140328_141933_160

POPIERSIE KOBIECE, ok. 1900

Cena: 690,00 zł
036-trzy-swieczniki-kolumnowe-polska-warszawa-ok-1830

TRZY ŚWIECZNIKI KOLUMNOWE, Polska, Warszawa, ok. 1830

Brąz złocony, wys. 31 cm, śr. podstawy 14,5 cm Na kolistej podstawie zdobionej na brzegu ornamentem palmetowym, dalej girlandami kwiatowymi z motylami, , trzon u dołu zdobiony girlandami i palmetami, wyżej kanelowany, zwieńczony koszem z wieńcem owoców, tuleja tulipanowa z profitką. Stan zachowania: jeden ze świeczników wtórnie zelektryfikowany

Pochodzenie: kolekcja Rotwandów

Cena: 5175,00 zł

Cena: 5175,00 zł
093-puzdro-na-bizuterie-z-glowa-satyra-polska-pocz-xx-w

PUZDRO NA BIŻUTERIĘ Z GŁOWĄ SATYRA, Polska, pocz. XX w

Mosiądz, wys. 3,5, śr.9,7 mm Stan zachowania: ułamany fragment krawędzi wieczka
Cena: 920,00 zł

Cena: 920,00 zł
045-wazon-warszawa-kranc-lempicki

WAZON Z Z GAŁĄZKĄ JAWORU, Polska, Warszawa, Kranc & Łempicki, 1932-1939

Brąz, wys. 25 cm Stan zachowania: brak jednego listka Pochodzenie: spadkobiercy rodziny brązowników
Cena: 2875,00 zł

Cena: 2875,00 zł
131-kinkiet-secesyjny-ok-1900

KINKIET SECESYJNY, ok. 1900

Brąz; 8,5 x 23,5 cm
Cena: 230,00 zł
131-kinkiet-secesyjny-ok-1900

KINKIET SECESYJNY, ok. 1900

Cena: 230,00 zł
115-glowa-chlopca-1-pol-xx-w

GŁOWA CHŁOPCA, 1 poł. XX w.

Brąz, czarny marmur (podstawa), wys. całk. 18 cm, podstawa , 5,5, x 8 x 8 cm
Cena: 920,00 zł
115-glowa-chlopca-1-pol-xx-w

GŁOWA CHŁOPCA, 1 poł. XX w.

Cena: 920,00 zł
noz-do-papieru

NÓŻ DO PAPIERU Z UCHWYTEM W FORMIE RYBY, pocz. XX w.

Brąz, dł. 24 cm
Cena: 460,00 zł
noz-do-papieru

Cena: 460,00 zł
146-zawieszka-na-pachnidla-xviii-xix-w

ZAWIESZKA NA PACHNIDŁA, XVIII/XIX w.

Brąz, emalia, wys. 55 mm Odkręcana pokrywka Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa
Cena: 402,00 zł

Cena: 402,00 zł
095-miniatura-pinakla-xix-w

MINIATURA PINAKLA, XIX w.

Brąz, wys.10 cm Pochodzenie: kolekcjoner zegarów, Warszawa
Cena: 575,00 zł
095-miniatura-pinakla-xix-w

MINIATURA PINAKLA, XIX w.

Cena: 575,00 zł
115-wazon-indie-xix-w

WAZON, Indie, XIX w.

Mosiądz, wys.16,5 cm, śr.13 cm
Cena: 805,00 zł
115-wazon-indie-xix-w

WAZON, Indie, XIX w.

Cena: 805,00 zł
162-waza-w-ksztalcie-naczynia-hu-chiny-xix-w

WAZA W KSZTAŁCIE NACZYNIA HU, Chiny, XIX w.

Brąz, brązowa patyna, wys. 21 cm, w rezerwach pejzaże z postaciami nad wodą
Cena: 1035,00 zł

Cena: 1035,00 zł
189-waza-z-zurawiem-japonia-1-tercja-xx-w

WAZA Z ŻURAWIEM, Japonia, 1 tercja XX w.

Brąz, wys. 19, śr. 24 cm
Cena: 1840,00 zł

Cena: 1840,00 zł
184-taca-na-wizytowki-z-orlem-pocz-xx-w

TACA NA WIZYTÓWKI Z ORŁEM, pocz. XX w.

Zielony marmur, brąz, śr. 25,5 cm

Cena: 1035,00 zł

Cena: 1035,00 zł
063-noz-do-papieru-1-pol-xx-w

NÓŻ DO PAPIERU, 1 poł. XX w.

Brąz, dł.17,5 cm

W formie bagnetu, dekorowany liśćmi dębu

Cena: 172,00 zł
063-noz-do-papieru-1-pol-xx-w

NÓŻ DO PAPIERU, 1 poł. XX w.

Cena: 172,00 zł
202-zyrandol-osmioramienny-xviii-xix-w

ŻYRANDOL OŚMIORAMIENNY, XVIII/XIX w.

Mosiądz; wys. 44, śr. 65 cm
Cena: 4025,00 zł

Cena: 4025,00 zł
217-para-wazonow-ze-smokami-japonia-pocz-xx-w

PARA WAZONÓW ZE SMOKAMI, Japonia, pocz. XX w.

Brąz, wys. 26,5 cm
Cena: 1380,00 zł

Cena: 1380,00 zł
167-tlok-pieczetny-z-monogramem-jc-1-pol-xix-w

TŁOK PIECZĘTNY Z MONOGRAMEM JC, 1 poł. XIX w.

Miedź złocona, filigran, wys.8,5 cm, pole śr. 23 mm
Cena: 632,00 zł

Cena: 632,00 zł
079-popiersie-napoleona-xix-w

POPIERSIE NAPOLEONA, XIX w.

Brąz, zielony marmur (podstawa),wys. całk.18,5 cm,samego popiersia 12 cm, podstawa 2,5 x 13 x 9 cm
Cena: 805,00 zł
079-popiersie-napoleona-xix-w

POPIERSIE NAPOLEONA, XIX w.

Cena: 805,00 zł
092-kauko-kalervo-raesaenen

Kauko Kalervo RÄSÄNEN

MEDAL TEATRALNY, 1985

Brąz, odlew, śr.11 cm

Sygnowany: Kauko Rasanen 85

Cena: 402,00 zł
092-kauko-kalervo-raesaenen

Kauko Kalervo RÄSÄNEN

Cena: 402,00 zł
233-buddyjski-dzwonek-rytualny-mongolia-xix-w

BUDDYJSKI DZWONEK RYTUALNY, Mongolia, XIX w.

Brąz, wys.15, śr. 8 cm
Cena: 690,00 zł

Cena: 690,00 zł
114-przycisk-do-papieru-z-jaszczurka-2-pol-xix-w

PRZYCISK DO PAPIERU Z JASZCZURKĄ, 2 poł. XIX w.

Brąz, czerwony marmur; 4 x 18 x 9 cm
Cena: 517,00 zł

Cena: 517,00 zł
048-kartusz-herb-jelen-ii-i-lubicz

KARTUSZ NEOROKOKOWY Z HERBAMI JELEŃ II I LUBICZ, Polska, poł. XIX w.

Brąz odlewany, cyzelowany, grawerowany, 20 x 22,5 cm

Cena: 2875,00 zł

Cena: 2875,00 zł
1335

PRZYCISK DO PAPIERU Z ROSYJSKIM CHŁOPEM, Rosja, 2 poł. XIX w.

Brąz złocony, szary kamień, wym całk. 6,5 x 16,5 x 7,5 cm, figury 4 x 12 6 cm
Cena: 1725,00 zł
1335

Cena: 1725,00 zł
247-popielniczka-z-psem-1-tercja-xx-w

POPIELNICZKA Z PSEM, 1 tercja XX w.

Mosiądz;10 x 15 cm
Cena: 345,00 zł

Cena: 345,00 zł
1032

KANDELABR TRÓJRAMIENNY, Polska, Warszawa, Bracia Łopieńscy, ok. 1900

Brąz złocony, wys. 63 cm, rozstaw ramion 26 cm
Cena: 21240,00 zł
1032

Cena: 21240,00 zł
1049

CZARA WŁOCŁAWSKA, Polska, Warszawa, Bracia Łopieńscy, po 1909

Brąz, 10 x 13 x 13 cm
Cena: 18000,00 zł
1049

Cena: 18000,00 zł
202 — kopia

PARA KANDELABRÓW W STYLU EMPIROWYM, 2 poł. XIX w.

Brąz patynowany, wys. 80 cm
Cena: 14750,00 zł
202 — kopia

Cena: 14750,00 zł
2017

LICHTARZ W FORMIE CHŁOPCA-KOWALA, Rosja, XIX w.

Brąz, wys. 30,5 cm
Cena: 2875,00 zł
2017

Cena: 2875,00 zł
2005

LICHTARZ, Polska, poł. XIX w.

Brąz, złocony, patynowany, wys.43 cm
Cena: 2875,00 zł
2005

LICHTARZ, Polska, poł. XIX w.

Cena: 2875,00 zł
1592

ODLEW PRAWEJ DŁONI ARTYSTY, XIX/XX w.

Mosiądz, dł. 18 cm
Cena: 3220,00 zł
1592

Cena: 3220,00 zł
15694

KLEOPATRA – PODPÓRKA DO KSIĄŻEK, pocz. XX w.

Relief, stop cynowy, patynowany na zielono, 15,5 x 9,5 x 5,5 cm
Cena: 575,00 zł
15694

Cena: 575,00 zł
15346

Victor Heinrich SEIFERT

CHŁOPIEC Brąz, czarny marmur, wys. całk.14 cm, cokół 3,5 cm Sygnowany: Seifert
Cena: 920,00 zł
15346

Victor Heinrich SEIFERT

Cena: 920,00 zł
Strona 1 z 3