Zresetuj wszystko

Biżuteria antyczna

Mianem starej biżuterii określa się biżuterię dawną, zabytkową, antyczną. Są to ręcznie wytwarzane przedmioty dekoracyjne mające minimum kilkadziesiąt lat. Stara biżuteria to małe dzieła sztuki o dużej wartości kolekcjonerskiej i rosnącej wartości rynkowej. Misternie wykonana, bogato zdobiona biżuteria antyczna stanowi najlepszą wizytówkę swoich czasów – ukazuje trendy obecne w sztuce użytkowej i modzie. Prezentuje kunszt dawnych jubilerów oraz daje wyraz temu, co było uważane za wartościowe w danej epoce. Jest licznie reprezentowana przez biżuterię artystyczną, ale wśród aukcjonowanych przedmiotów można również znaleźć elementy biżuterii użytkowej.

W ofercie starej biżuterii i biżuterii antycznej znajdziemy charakterystyczne dla XIX i XX wieku dewizki, broszki, kamee, a także licznie reprezentowane sygnety z różnych epok. Na uwagę kolekcjonerów zasługują również unikalne wisiory, bransoletki i naszyjniki, w tym także stara biżuteria z misternie oprawionymi kamieniami szlachetnymi.

Stara biżuteria – Dlaczego warto nam zaufać?

Dom Aukcyjny Ostoya posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży biżuterii antycznej. To pozwala nam na rzetelny dobór aukcjonowanych przedmiotów, ich profesjonalną ekspertyzę oraz wycenę.

Kolekcjonerów biżuterii zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą. Możecie to Państwo zrobić za pośrednictwem strony internetowej Domu Ostoya lub osobiście w Salonie Aukcyjnym Zajączka w Warszawie. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Jesteśmy również zainteresowani skupem biżuterii antycznej i starej biżuterii. Sprzedawców zapraszamy do kontaktu.

Strona 1 z 15
Wyników 1 - 36 z 537

BIŻUTERIA

262a2

PIERŚCIONEK, Polska, Warszawa, po 1963

Cena: 2160,00 zł
262a2

Cena: 2160,00 zł
261a4

Cena: 2160,00 zł
261a4

Cena: 2160,00 zł
112-pierscionek-z-zaba-posrod-lisci-polska-po-1963

PIERŚCIONEK Z ŻABĄ POŚRÓD LIŚCI, Polska, po 1963

Cena: 6000,00 zł

Cena: 6000,00 zł
101-pierscionek-z-turkusem-xx-w

PIERŚCIONEK Z TURKUSEM, XX w.

Cena: 3000,00 zł

PIERŚCIONEK Z TURKUSEM, XX w.

Cena: 3000,00 zł
25459

PIERŚCIONEK Z TURKUSEM, Polska, Warszawa, po 1963

Cena: 4800,00 zł
25459

Cena: 4800,00 zł
253294

PIERŚCIONEK pocz. XX w.

Cena: 4200,00 zł
253294

PIERŚCIONEK pocz. XX w.

Cena: 4200,00 zł
252a4

BRANSOLETA, Polska, 1920-1931

Cena: 6000,00 zł
252a4

BRANSOLETA, Polska, 1920-1931

Cena: 6000,00 zł
25214

PIERŚCIONEK, Polska, Warszawa, po 1931

Cena: 5400,00 zł
25214

Cena: 5400,00 zł
251a

PIERŚCIONEK, Egipt, 2 poł. XX w.

Cena: 1200,00 zł
251a

Cena: 1200,00 zł
25173

PIERŚCIONEK Z OLIWINEM, Armenia, Erewańskie Zakłady Jubilerskie, 1958

Cena: 3000,00 zł
25173

Cena: 3000,00 zł
25046

PIERŚCIONEK, Rosja, Swierdłowskie Zakłady Jubilerskie, 1976

Cena: 2400,00 zł
25046

Cena: 2400,00 zł
24928

BROSZKA, XIX / XX w.

Cena: 4800,00 zł
24928

BROSZKA, XIX / XX w.

Cena: 4800,00 zł
24875

BRANSOLETKA, Rosja, Petersburg, k. XIX w.

Cena: 7200,00 zł
24875

Cena: 7200,00 zł
24771

BRANSOLETKA, Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, k. XIX w.

Cena: 7200,00 zł
24771

Cena: 7200,00 zł
24682

BRANSOLETA

Cena: 12000,00 zł
24682

BRANSOLETA

Cena: 12000,00 zł
24548

PIERŚCIONEK, Rosja, Petersburg, Abraham Beilin, ok. 1900

Cena: 3000,00 zł
24548

Cena: 3000,00 zł
24489

BRANSOLETA, Polska, Warszawa, po 1931

Cena: 12000,00 zł
24489

Cena: 12000,00 zł
24324

PIERŚCIONEK, Polska, Kraków, 1963-86

Cena: 3000,00 zł
24324

Cena: 3000,00 zł
24234

PIERŚCIONEK, Polska, Warszawa, Warmet, po 1963

Cena: 3000,00 zł
24234

Cena: 3000,00 zł
24184

BRANSOLETKA, Polska, Warszawa, po 1931

Cena: 12000,00 zł
24184

Cena: 12000,00 zł
24063

BRANSOLETA, XX w.

Cena: 14400,00 zł
24063

BRANSOLETA, XX w.

Cena: 14400,00 zł
23918

BRANSOLETKA, Egipt, 2 poł. XX w.

Cena: 6600,00 zł
23918

Cena: 6600,00 zł
23826

Cena: 14400,00 zł
23826

Cena: 14400,00 zł
23741

Cena: 12000,00 zł
23741

Cena: 12000,00 zł
23662

ZEGAREK DAMSKI Z BRANSOLETKĄ, Doxa, poł. XX w.

Cena: 4800,00 zł
23662

Cena: 4800,00 zł
233841

DEWIZKA, Rosja, 2 poł. XIX w.

Cena: 22800,00 zł
233841

DEWIZKA, Rosja, 2 poł. XIX w.

Cena: 22800,00 zł
23295

ZEGAREK AMFIBIA, GENERALSKI, ZSRR, Czystopol, Wostok, ok. 1985

Cena: 2400,00 zł
23295

Cena: 2400,00 zł
096-naszyjnik-z-korali

NASZYJNIK Z KORALI

Cena: 9600,00 zł
096-naszyjnik-z-korali

NASZYJNIK Z KORALI

Cena: 9600,00 zł
40013

BRANSOLETKA, Polska, po 1963

Cena: 960,00 zł
40013

BRANSOLETKA, Polska, po 1963

Cena: 960,00 zł
39944

NASZYJNIK, 2 poł. XX w.

Cena: 1800,00 zł
39944

NASZYJNIK, 2 poł. XX w.

Cena: 1800,00 zł
3968

MEDALION W STYLU AZTECKIM, Meksyk, 1968

Cena: 960,00 zł
3968

Cena: 960,00 zł
3958

BROSZKA, 2 poł. XIX w.

Cena: 480,00 zł
3958

BROSZKA, 2 poł. XIX w.

Cena: 480,00 zł
39443

BROSZKA, 2 poł. XX w.

Cena: 480,00 zł
39443

BROSZKA, 2 poł. XX w.

Cena: 480,00 zł
3932

WISIOR, 2 poł. XX w.

Cena: 480,00 zł
3932

WISIOR, 2 poł. XX w.

Cena: 480,00 zł
39263

BROSZKA

Cena: 480,00 zł
39263

BROSZKA

Cena: 480,00 zł
391357

BRANSOLETKA

Cena: 720,00 zł
391357

BRANSOLETKA

Cena: 720,00 zł
Strona 1 z 15