Zresetuj wszystko

Zabytkowe srebra

Od czego zależy cena zabytkowych sreber?

  • rok produkcji,
  • nazwisko złotnika,
  • rodzaj przedmiotu,
  • bogactwo zdobienia przedmiotu,
  • historia danego zestawu, patery.

Antyczne srebra w naszej kolekcji: Platery i srebra

Strona 1 z 18
Wyników 1 - 50 z 890

SREBRA I PLATERY

3984

SECESYJNA SZCZOTKA DEKOROWANA, fason Irys, Polska, Warszawa, Fraget, 1896 - 1914

Cena: 2160,00 zł
3984

Cena: 2160,00 zł
4044

SERWETNIK, Polska, Warszawa, Fraget, ok. 1930

Cena: 960,00 zł
4044

Cena: 960,00 zł
40754

RĄCZKA LASKI Z WĘŻEM, XIX/XX w.

Cena: 960,00 zł
40754

Cena: 960,00 zł
10-widelcow-i-8-nozy-piotr-latkowski

10 WIDELCÓW i 8 NOŻY, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski, 1921-1931

Srebro, próba 3, stal nierdzewna (ostrza), waga widelców 688 g, dł. 21,5 i 25,5 cm Puncowanie: PŁ, w kształcie baryłko 3, głowa w chuście, W
Cena: 3500,00 zł

Cena: 3500,00 zł
20121203_120953_139

PUDEŁKO NA PAPIEROSY, Włochy, Mediolan, Calderoni, 1944 - 1968

    Srebro, próba 800, waga 320 g, 3 x 18 x 9 cm Puncowanie: w owalu 800; w sześciokącie 577 MI; CALDERONI GIOIELLI
Cena: 1150,00 zł
20121203_120953_139

Cena: 1150,00 zł
20220913_181834

KOMPLET SZTUĆCÓW NA 6 OSÓB, Czechosłowacja, 1922 - 1929

Srebro, próba 3, złocenie, stal (ostrza); waga 1848 g (bez noży 1341 g) W składzie widelec do wędlin (18 cm), dwie łyżeczki do soli o złoconych czerpaczkach (6,9 cm), po sześć łyżeczek do kawy o złoconych czerpaczkach (11 cm), łyżeczek do herbaty (14,7 cm), łyżeczek deserowych o złoconych czerpaczkach (14,5 cm) łyżek (21,5 cm), widelców (21 cm), noży (25,5 cm) Puncowanie: głowa kobiety w lewo z cyfrą 3, monogram złotnika FB, na ostrzach: sylwetka dwóch ludzi; J.A.HENCKELS.SOLINGEN | ZWILLINGSWERK; NICHT ROSTEND W kantynie
Cena: 6500,00 zł
20220913_181834

Cena: 6500,00 zł
szesc-lyzeczek-vereinigte-silberwarenfabriken

SZEŚC ŁYŻECZEK, Niemcy, Düsseldorf, Vereinigte Silberwarenfabriken, po 1900

Srebro, próba 800, waga 145 g; dł.14 cm Puncowanie: 800, półksiężyc, korona, szyszak
Cena: 600,00 zł

Cena: 600,00 zł
20130927_121539_071

12 ŁYŻECZEK, Austria, Wiedeń, Klinkosch, lata 80-te XIX w.

Srebro, próba 3, waga 220 g, dł. 11,5 cm

Wyryty monogram: FK

Puncowanie: w sześciokącie głowa jamnika z cyfrą 3 i literą A; w kole szyszak z podniesiona przyłbicą

Cena: 1200,00 zł
20130927_121539_071

Cena: 1200,00 zł
20130927_121229_072

Srebro, próba 3, waga 401 g, dł. 14,5 cm

Wyryty monogram: FK

Cena: 2000,00 zł
20130927_121229_072

Cena: 2000,00 zł
29868

PLAKIETA ZE ŚWIĘTYM ELIGIUSZEM W PRACOWNI, XIX w.

Srebro, waga 37,75 g; 11,8 x 9 cm
Cena: 2160,00 zł
29868

Cena: 2160,00 zł
207-szesc-lyzeczek-chiny-szanghaj-i-antipat-1-tercja-xx-w

SZEŚC ŁYŻECZEK, Chiny, Szanghaj, I. Antipat, 1 tercja XX w.

Srebro, próba 840, złocenie, dekoracja ryta, waga 177 g, dł. 153 mm

Puncowanie: 840

Firmowe pudełko

Cena: 1000,00 zł

Cena: 1000,00 zł
155-komplet-sztuccow-deserowych-polska-krakow-po-1963

KOMPLET SZTUĆCÓW DESEROWYCH, Polska, Kraków, po 1963

Srebro, próba 1, waga 132 g, po sześć widelczyków i łyżeczek (10 cm), łyżka do cukru ( 12 cm)

Puncowanie: WMS8; K, głowa w chuście, 1

Pudełko

Cena: 645,00 zł

Cena: 645,00 zł
233-szesc-lyzeczek-polska-warszawa-wws

SZEŚC ŁYŻECZEK, Polska, Warszawa, Wytwórnia Wyrobów Srebrnych, ok. 1965

Srebro, próba 3, waga 236 g, dł. 15 cm Puncowanie: WW/S; 3, głowa w chuście, W Pudełko firmy Jubiler
Cena: 1000,00 zł

Cena: 1000,00 zł
20121203_160042_048

ŚWIECZNIK W FORMIE KOLUMNY, Polska, Warszawa, 1921-1931

    Srebro, próba 3, waga 264 g, wys. 33 cm Puncowanie: okrągła punca nieczytelna; w owalu o ściętych bokach 3, głowa kobiety w chuście zwrócona w lewo, W; w owalu HF - monogram złotnika
Cena: 1950,00 zł
20121203_160042_048

Cena: 1950,00 zł
082-swiecznik-1-pol-xx-w

ŚWIECZNIK, 1 poł. XX w.

Srebro, próba sterling (925), waga 169 g, wys. 27, podstawa 10 x 10 cm Na trzonie ryte kwiaty Puncowanie: Sterling
Cena: 1000,00 zł
082-swiecznik-1-pol-xx-w

ŚWIECZNIK, 1 poł. XX w.

Cena: 1000,00 zł
126-szkatulka-na-bizuterie-polska-xx-w

SZKATUŁKA NA BIŻUTERIĘ, Polska, XX w.

Srebro, próba 3, waga 208 g, aksamit; wys. 8, śr. 9 cm Puncowanie: B pod koroną; w woalu głowa w chuście z cyfrą 3
Cena: 1000,00 zł

Cena: 1000,00 zł
20101012_115313_120

Berlin, Humbert & Sohn, 1868-70

IMBRYK
Cena: 5000,00 zł
20101012_115313_120

Cena: 5000,00 zł
080-swiecznik-austria-wieden-po-1866

ŚWIECZNIK NA NÓŻKACH W FORMIE ORŁÓW, Austria, Wiedeń, po 1866

Srebro, próba 3, waga 288 g, wys. 32 cm Puncowanie: w pięcioliściu głowa Diany z literą A, monogram złotnika ES; repunce polskie
Cena: 1920,00 zł

Cena: 1920,00 zł
157-szesc-kieliszkow-polska-warszawa-po-1963

SIEDEM KIELISZKÓW, Polska, Warszawa, po 1963

Srebro, próba 1, waga 305 g; wys.10,5 cm, śr.3,5 cm Stopy dekorowane plastyczną winoroślą, trzonki spiralne, czasze gładkie Puncowanie: R; W głowa w chuście, 1
Cena: 1500,00 zł

Cena: 1500,00 zł
062-swiecznik-polska-warszawa-szmul-szkarlat-1892

ŚWIECZNIK, Polska,Warszawa, Szmul Szkarłat, 1892

Srebro,próba 84, wys. 37 cm Puncowanie: SZKARŁAT; cecha probierza Oskara Sosnowskiego z monogramem O.C i data 1892;84; dwugłowy orzeł
Cena: 3000,00 zł

Cena: 3000,00 zł
20131202_165045_186

Cena: 35000,00 zł
20131202_165045_186

Cena: 35000,00 zł
077

MLECZNIK, Polska, Warszawa, Fraget, XIX/XX w.

Metal srebrzony, wys. 12 cm
Puncowanie: w owalu przekreślony prostokąt; w owalu N; w owalu FRAGET W WARSZAWIE; w owalu skrzyżowane młotki; w prostokącie GALW; krzyżyk
Cena: 747,00 zł
077

Cena: 747,00 zł
31739

SERWETNIK, Polska, ok. 1960

Cena: 420,00 zł
31739

SERWETNIK, Polska, ok. 1960

Cena: 420,00 zł
27022

PUZDRO, Włochy Mediolan, Romeo Miracoli, ok. 1930

Cena: 2400,00 zł
27022

Cena: 2400,00 zł
237814

PATERA NA OWOCE W STYLU ART DECO

Polska, Warszawa, Norblin, ok. 1930 Proj. Julia Keilowa (?)
Cena: 4800,00 zł
237814

Cena: 4800,00 zł
19994

TRZY SOLNICZKI Z TACKĄ, Polska, ok. 1960

Cena: 480,00 zł
19994

Cena: 480,00 zł
186wazon-z-ryta-dekoracja-kwiatowa

WAZON Z RYTĄ DEKORACJĄ KWIATOWĄ, Polska, Warszawa, po 1963

Srebro,próba 2, waga 462 g, wys. 20 cm

Puncowanie: W, głowa w chuście, 2; 900

Cena: 2380,00 zł

Cena: 2380,00 zł
286b6

PODSTAWKA, Polska, Warszawa, po 1931

Srebro, próba 3, waga 14,5 g, śr. 7,2 cm
Cena: 240,00 zł
286b6

Cena: 240,00 zł
128

WIADERKO DO SZAMPANA, Polska, Warszawa, Norblin, 1896 - 1914

Mosiądz; wys. 19,5 (30); śr. dna 19 cm
Cena: 1320,00 zł
128

Cena: 1320,00 zł
18934

RYNGRAF Z MATKĄ BOŻĄ OSTROBRAMSKĄ, Polska, Warszawa, A. Chyliński, poł. XX w.

Srebro, próba 3, waga 48 g; 10 x 7 cm
Cena: 720,00 zł
18934

Cena: 720,00 zł
121686

KOSZYCZEK I SERWETNIK, Polska, Warszawa, Imago Artis, ok. 1965

Plater na nowym srebrze, wys. 4,5 i 4 cm
Cena: 600,00 zł
121686

Cena: 600,00 zł
212-tacka-niemcy-schwaebisch-gmuend-wilhelm-binder-pocz-xx-w

TACKA, Niemcy, Schwäbisch Gmünd, Wilhelm Binder, pocz. XX w.

Srebro, próba 835, waga 153 g, śr. 20 cm

Puncowanie: 73186, półksiężyc, korona, 835 WTB

Cena: 660,00 zł

Cena: 660,00 zł
167g-tacka-slask-wroclaw-carl-frey-soehne-ok-1820

TACKA, Śląsk, Wrocław, Carl Frey & Söhne, ok. 1920

Srebro, próba 835, waga 125 g, śr. 17,5 cm Punce: półksiężyc, korona, 835, Carl Frey & Söhne
Cena: 545,00 zł

Cena: 545,00 zł
168-szczypce-do-cukru-francja-xix-xx-w

SZCZYPCE DO CUKRU, Francja, XIX/XX w.

Srebro, próba 1, waga 70 g, dł.15,5 cm Puncowanie: w ośmiokącie głowa Minerwy, cecha złotnika Wyryty monogram LM
Cena: 387,00 zł

Cena: 387,00 zł
20140120_184735_105

SZEŚĆ ŁYŻECZEK DO KAWY, Polska, Warszawa, Stanisław Owczarski, okres międzywojenny

    Srebro, próba 3, waga 102 g, dł. 11,5 cm Puncowanie: w pięciokącie głowa sowy nad literą W; w owalu 3, głowa kobiety w chuście, W; S.O.
Cena: 800,00 zł
20140120_184735_105

Cena: 800,00 zł
235-szesc-lyzeczek-wzor-ksiestwo-warszawskie

SZEŚĆ ŁYŻECZEK WZÓR KSIĘSTWO WARSZAWSKIE, Polska, Warszawa, Wytwórnia Wyrobów Srebrnych, ok. 1960

Srebro, próba 3, waga 226 g, dł. 15 cm Puncowanie: WW/S; 3, głowa w chuście, W
Cena: 1000,00 zł

Cena: 1000,00 zł
264szesc-lyzeczek-wzor-ksiestwo-warszawskie

SZEŚĆ ŁYŻECZEK WZÓR KSIĘSTWO WARSZAWSKIE, Polska, Warszawa, Stanisław Owczarski i Piotr Łatkowski, po 1930

Srebro, próba 3, waga 204 g, dł.14,5 cm

Puncowanie: 3, głowa w chuście, W; na pięciu: S.O.; na jednej PŁ – Piotr Łątkowski

Cena: 1000,00 zł

Cena: 1000,00 zł
246_133

WIKTORIAŃSKA SOLNICZKA Z ŁYŻECZKĄ, Anglia, Londyn, John Samuel Hunt, 1856

Srebro, próba 925, złocone, waga 433 g, wys. 6,3, śr. 10,5 cm, dł. łyżeczki 11,5 cm
Cena: 8400,00 zł
246_133

Cena: 8400,00 zł
zestaw-sztuccow-latkowski

ZESTAW SZTUĆCÓW, Polska, Warszawa, Piotr Łątkowski, po 1931

Srebro, próba 3, stal nierdzewna (ostrza noży obiadowych), waga całk. 6399 g, bez noży obiadowych 5010 g; w składzie: łyżka wazowa, łyżka i widelec półmiskowe, łopatka do ciasta, 24 noże obiadowe, 12 łyżek obiadowych, 18 widelców obiadowych, po 12 noży i widelców do ryb, 18 widelczyków do ciasta, 13 łyżeczek (dł. 14 cm), 14 łyżeczek (10,5 cm), 3 łyżeczki do lodów, dwa widelczyki do wędlin, nóż do sera, nóż do masła; razem 134 sztuki Puncowanie:P.Ł. w owalu: 3, głowa w chuście, W
Cena: 30000,00 zł
zestaw-sztuccow-latkowski

Cena: 30000,00 zł
241-szesc-lyzeczek-do-kawy-londyn-jackson-fullerton

SZEŚĆ ŁYŻECZEK DO KAWY, Londyn, George Jackson & David Fullerton, 1909

Srebro, próba sterling, waga 61,5 g, dł. 10,5 cm Puncowanie: lew, głowa lwa, O, GJ/DF
Cena: 360,00 zł

Cena: 360,00 zł
11087

TALERZ KRYSTYNĄ POTOCKĄ, Polska, Jaworzyna Śląska, Karolina, po 1963

Porcelana, nadruk barwny, oprawa srebrna, próba 1, śr. 33 cm, waga srebra 110 g
Cena: 960,00 zł
11087

Cena: 960,00 zł
403 (2)

LASKA Z GŁOWĄ PSA, Polska, po 1963

Drewno czernione, srebro, próba 4, wys. 89 cm
Cena: 1320,00 zł
403 (2)

Cena: 1320,00 zł
121c-patera-binder-schwaebisch-gmuend

PATERA, Niemcy, Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd,pocz. XX w.

Srebro, próba 800, waga 339 g, 9,5 x 35 x 22,5 cm Puncowanie: 10033, półksiężyc, korona, 800, WTB
Cena: 1770,00 zł

Cena: 1770,00 zł
3253

POPIELNICZKA, Niemcy, Berlin, W. Schwechten, ok. 1930

Srebro próby 800, szkło kryształowe, bezbarwne, szlifowane; mosiądz, średnica: 18,5 cm.
Cena: 1062,00 zł
3253

Cena: 1062,00 zł
27397

POJEMNIK NA WYKAŁACZKI W FORMIE BYKA, Polska, Warszawa, po 1931

Srebro, próba 800, waga 65 g, dł. 10 cm
Cena: 3540,00 zł
27397

Cena: 3540,00 zł
25884

ZESTAW TOALETOWY, Rosja, Petersburg, Andriej Stiepanowicz Bragin, po 1875

Szkło bezbarwne, szlifowane; srebro, próba 84
Cena: 3304,00 zł
25884

Cena: 3304,00 zł
23664

OŁÓWEK I PIÓRO, Rosja, Petersburg, Jakow Michajłowicz Rosen, 1914 - 1916

Srebro, próba 84, waga 45 g; długość po 17,5 cm
Cena: 2950,00 zł
23664

Cena: 2950,00 zł
wws-sztucce-srebrne

KOMPLET SZTUĆCÓW NA 6 OSÓB, Polska, Warszawa, Wytwórnia Wyrobów Srebrnych, 1950-1963

Srebro, próba 3, stal nierdzewna (ostrza noży)waga 1247 g, z nożami 1634 g Po 6 noży (22 cm), widelców (18 cm), łyżek (21 cm), łyżeczek (15 cm), łyżeczek (11 cm), razem 30 sztuk Puncowanie: WW | S; w owalu 3, głowa w chuście, W
Cena: 4500,00 zł
wws-sztucce-srebrne

Cena: 4500,00 zł
Strona 1 z 18

u