059. Franz Xaver WOLF

2,500.00

PRZĄDKA

Olej, deska; 35 x 29,5 cm
Sygnowany l.g.: F.X. Wolf

Franz Xaver WOLF
1896 Wiedeń – 1989 Wiedeń
Austriacki malarz i grafik. W latach 1914-1919 odbył służbę wojskową. W roku 1919 rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu u F. Andriego i F. Fremdera, następnie w Monachium u M. Doernera i C. v. Marra. Odbył liczne podróże po Europie i krajach Orientu. Tworzył przede wszystkim kompozycje figuralne, rozbudowane, wielopostaciowe sceny rodzajowe, martwe natury z kwiatami, pejzaże górskie i marynistyczne oraz widoki miast.
Cena wywoławcza 2500
Estymacja 3000 – 3500