046. Aleksandr Abramowicz ANDRIEJEW

3,125.00

JABŁKA POD GAŁĘZIĄ ŚLIWY, 1999

Olej, płótno; 50 x 60 cm
Sygnowany l.d.: Andreev.99
Na odwrocie: Г. Бахчисарай / А. Андреев (1958 г.p.) / „Натюпморт с персками” / к.м. 50 x 60 / 1999 г.

Aleksandr Abramowicz ANDRIEJEW
1958 Bolszoje Czernoje – 2016 Symferopol
Malarz krymski. Studiował w pracowni A. A. Fadiejewa (1971-1975), na Wydziale Sztuki i Grafiki Uniwersytetu Kubańskiego, oraz na Wydziale Malarstwa (1979-1985). Zajmował się malarstwem sztalugowym (pejzaż, martwa natura). Członek Narodowego Związku Artystów Ukrainy (1994). Członek Związku Artystów Rosji (2014). Laureat Stowarzyszenia Narodowych Stowarzyszeń i Wspólnot Narodów Krymu, Krymsko-Republikańskiej Fundacji Kultury. Zasłużony Artysta Autonomicznej Republiki Krymu (2008). Laureat nagrody AR Crimea (2008). Kierował miejskim oddziałem krymskiej organizacji Narodowego Związku Artystów Ukrainy w Symferopolu (2009-2014). Miał wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Mieszkał i pracował w Symferopolu.
Cena wywoławcza 3125
Estymacja 4000 – 4500