028. Malarz polski

1,000.00

PROCESJA PRZED KOŚCIOŁEM W PRZYPUŚCIE, 1929

Olej, sklejka; 32 x 21 cm
Na odwrocie piórem: Nieszawa 1929 we wrześniu / kościółek na Łysej górze / Helena (…)anowskiej

Przypust koło Nieszawy znajduje się obecnie w powiecie aleksandrowskim, gminie Waganiec. Kościół św. Stanisława i Marii Magdaleny wzniesiono w 2 poł. XVII w. Jest jednonawowy, o konstrukcji zrębowej z drewna modrzewiowego.
Cena wywoławcza 1000
Estymacja 1500 – 2000