022. Henryk GOTLIB

4,000.00

ROBOTNICY W POŁUDNIE, 1950

Olej, płótno; 36 x 46,5 cm
Sygnowany p.d.: GOTLIB
Na krosnach napis czarną farbą: HENRYK GOTLIB 51. Upper Park Rd N.W. 3
Obraz jest szkicem do większej kompozycji Robotnicy (Workers at Noon) z 1951 (olej, płótno 137,1 x 177,8 cm; zbiory University of Strathclyde, zakupiony 1977, nr inw. A20 GLAEX).
Cena wywoławcza 4000
Estymacja 5000 – 6000