191. Jakub RUBINKOWSKI

3,000.00

JANINA ZWYCIĘZKICH TRYUMFÓW, DZIEŁAMI Y HEROICZNYM MĘSTWEM JANA III KRÓLA POLSKIEGO NA MARSOWYM POLU NAYIASNIEYSZY

Po przełamaney Otomáńskiey y Tátárskiey sile nieśmiertelnym wiekom do druku podany przez niegdy sługę Nayiáśnieyszego Maiestatu Iakuba Kazimierza Rubinkowskiego Sekretarza, Radzce, Burgrabiego I. K. M., Post-Mágistrá Toruńskiego
W Supraslu w Drukarni Wielebnych Oycow Bazylianow Roku Pańskiego 1754
19,5 cm, oprawa twarda, z epoki, il.3
Stempel własnościowy Biblioteki Raczyńskich i zdjęcia duplikatu z ewidencji
Stan: przetarcia, ubytki oprawy; przebarwienia, zagniecenia, ubytki papieru

Wczesne wydanie słynnej pracy, zasłużonej dla budowy kultu króla Jana III Sobieskiego. Pochodzi z dubletów Biblioteki Raczyńskich
Cena wywoławcza 3000
Estymacja 3600 – 4000