017. Adolf BAUMGARTNER (Constantin STOILOFF)

7,500.00

SANIE ŚCIGANE PRZEZ WILKI

Olej, płótno; 69 x 106 cm
Sygnowany p.d.: C Stoiloff

Adolf BAUMGARTNER (Constantin STOILOFF)
1850 – 1924
Artysta pochodzenia austriackiego. Ukończył Akademię w Wiedniu. Tworzył w Monachium. Znany jest głównie ze scen z końmi w pędzie w typie polskiego pejzażu, charakterystycznego dla Alfreda Wierusza-Kowalskiego, i innych artystów polskich, działających w Monachium.
Cena wywoławcza 7500
Estymacja 9000 – 10000