002. Karol Gustaw POLITYŃSKI

5,000.00

PORTRET DZIEWCZYNY Z KWIATAMI BZU, 1895

Olej, deska (paleta); 50,5 x 34 cm
Sygnowany p.d.: K. Polityński / 95 Harklowa
Stan deska pęknięta, klejona

Karol Gustaw POLITYŃSKI
ok. 1870 – po 1944
Studiował w krakowskiej ASP (1887 – 1893). Mieszkał i tworzył we Lwowie. Obok malarstwa sztalugowego zajmował się też konserwacją polichromii kościołów.
Cena wywoławcza 5000
Estymacja 6000 – 7000

Aukcja 228, 16.12.2023