030. Josef FUTTERER

800.00

PRZY KUFLU PIWA

Olej, tektura; 38.5 x 31 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.d.: Ios Futtere
Na odwrocie szkic kobiety przy wazonie z kwiatami (tusz, węgiel, akwarela)

Josef FUTTERER
1871 Mondfeldt – 1930 MonachiumNiemiecki malarz i grafik. Na przełomie wieków wykonywał ilustracje dla Meggendorfer-Blätter, Jugend i Simplicissimus. Od 1909 r. w jego twórczości coraz większe znaczenie zyskiwał impresjonizm. W 1915 r. został profesorem, Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. W 1923 r. wyjechał do Berlina. W 1928 powrócił do Monachium. Był utalentowanym malarzem, ilustratorem i karykaturzystą, który szybko potrafił uchwycić ludzkie charaktery
Cena wywoławcza 800
Estymacja 2000 – 2500

Aukcja 227, 18.11.2023