329. SZABLA PARADNA, GÓRNICZA, Niemcy, Solingen, Carl Eickhorn, pocz. XX w.

2,800.00

Stal, niklowane, brąz, bakelit. Miedź, jedwab, skóra, dł. cłk. w pochwie 97 cm, bez pochwy 93,5 cm, głowni 81 cm
NA głowni trawienie: ornament roślinny, skrzyżowane młotki; i napis: Glück auf!; rekojeść zdobiona liśćmi dębu, na tarcze jelca skrzyżowane młotki; głowica w formie głowy lwa; na pochwie skórzane rapcie; haftowany srebrną i złotą nicią temblak
Sygnowana na głowni: wiewiórka, Eickhorn / Solingen
Cena wywoławcza 2500
Estymacja 3000 – 3500

Aukcja 226, 14.10.2023