107. Henryk KOZAKIEWICZ

1,700.00

PEJZAŻ

Olej, płótno; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: H. Kozakiewicz

Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa profesora Tomorowicza. Dyplom uzyskał w 1961 roku. Był malarzem i grafikiem. Wypracował rozpoznawalny styl będący osobistą interpretacją surrealizmu, zawsze zabarwiony szczególnym smutkiem i niepokojem oraz reminiscencjami traumatycznego czasu wojny.
Cena wywoławcza 1500
Estymacja 2000 – 2500

Numer pozycji

107