27. Franciszek MRAŻEK

3,200.00

STUDIUM DZIEWCZYNY W RÓŻOWEJ SPÓDNICY

Olej, płótno; 50 x 34 cm
Sygnowany p.d.: F. Mrazek

Uczył się malarstwa w Krakowie w pracowni Aleksandra Mroczkowskiego. Później studiował w Wiedniu. Malował portrety, pejzaże, sceny rodzajowe z okolic Limanowej. Obrazy w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej w Limanowej, w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą.
Cena wywoławcza 3000
Estymacja 4000 – 5000

Numer pozycji

27