412. Sigvard Marius HANSEN

5,000.00

ZIMOWA DROGA PRZEZ LAS, 1906

Olej, płótno; 47,5 x 73,5 cm

Sygnowany l.d.: Sigvart Hansen 06

Malarz duński. Studiował na królewskiej ASP w Kopenhadze w latach 1876-83. Do 1890 r. podróżował po Holandii, Belgii, Francji, Anglii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji i Niemczech. Zdobył nagrodę Sodringsa w 1886 r., medal Duńskiej Akademii Królewskiej w 1886, 1893 i 1902 r. oraz medal Bielke w 1895 r. Tworzył idylliczne, szczegółowe pejzaże i widoki wnętrz.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 7000 – 8000

Aukcja 228, 16.12.2023